czwartek, 28 marca 2024r.

Jak zadbać o odporność psa na wiosnę?

photo-1585849847025-256a1488e653cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw4fHxkb2clMjBjYXR8ZW58MXwwfHx8MTY0NTAxOTg2Mgixlibrb-1.2.1q80w1080
Zima powoli odchodzi w zapomnienie, a my coraz częściej odczuwamy zmianę temperatury. W podobny sposób reagują nasze zwierzęta, które powoli budzą się z zimowego letargu i stają się bardziej aktywne. Ich organizmy jednak nie zawsze są przygotowane na zmiany pogodowe, dlatego psy częściej narażone są na działanie drobnoustrojów oraz infekcje. Co zrobić, by ich uniknąć?
 

Przede wszystkim zadbaj o odpowiednią karmę

Jest takie przysłowie: „jesteś tym, co jesz”. Odnosi się ono nie tylko do ludzi, lecz również do zwierząt. Dlatego powinniśmy sprawdzić, czy nasz pupil dostaje optymalną dawkę niezbędnych składników. Najlepiej wykorzystać odpowiednie karmy, które będą dopasowane do wieku, rasy oraz wagi zwierzęcia.
 
Podczas sezonu wiosennego możemy uzupełnić posiłki, stosując dodatkowe suplementacje. Psy potrzebują w tym czasie szczególnie witaminy C oraz D, które można dostarczyć z dedykowanymi preparatami lub specjalną karmą. Nie zapominajmy również o stałym dostępie do wody – pobudzony pies będzie jej potrzebować znacznie częściej!
 

Ruch to zdrowie!

Spacery z pupilem są niezwykle ważne o każdej porze roku. Dobry weterynarz przypomina, że taka forma aktywności znacznie poprawia nastrój psa i pomaga w nawiązaniu mocniejszej relacji z jego opiekunem. W okresie wiosennym spacery mają szczególnie istotne znaczenie, ponieważ psy wyczuwają wtedy znacznie większą ilość nowych zapachów.
 
Nawet jeśli pogoda nie jest zbyt sprzyjająca, powinniśmy zagospodarować pół godziny na krótkie wyjście z psem. Pomoże to zahartować zwierzę i przygotować go na zmiany temperatur. Unikanie spacerów, połączone z późniejszym spontanicznym wyjściem może skończyć się infekcją, ponieważ organizm zwierzęcia nie będzie na to przygotowany.
 

Wizyta u weterynarza nikomu nie zaszkodzi

Jeśli zauważysz, że twój pies nie czuje się najlepiej, lub źle znosi wiosenne temperatury, skorzystaj z fachowej pomocy. Wizyta u weterynarza z Krakowa może pomóc w zdiagnozowaniu problemu, ponadto dowiesz się, w jaki sposób dbać o psa, by pomóc mu w tym trudnym okresie.
 
Wiosna to czas, kiedy większość roślin zakwita i wytwarza pyłki, które mogą wywołać reakcję alergiczną u psa. To również dobry powód, by skonsultować się z weterynarzem i omówić ewentualne objawy, które zaobserwujemy. A w trakcie spotkania można również sprawdzić kalendarz szczepień i uzupełnić dawki, które powinny być w tym roku zrealizowane.

 

Może spodobać Ci się również:

Jak działa gwintownica? Jakie gwintownice wyróżniamy?

1 grudnia 2022

Narzędzia obróbcze zyskały ogromną popularność wśród zakładów produkcyjnych. Wyróżniamy mnóstwo różnych maszyn umożliwiających nam wykonywanie nawet bardzo skomplikowanych prac.  Urządzenia, które często można spotkać w miejscach, gdzie przeprowadza się obróbkę…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady