czwartek, 28 września 2023r.

Jak sprawdzić lakier samochodu? Sprawdź, czy sprzedawca pojazdu nie kłamie!

photo-1485291571150-772bcfc10da5cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxMXx8Y2FyfGVufDF8MHx8fDE2NTM5MTY3NDMixlibrb-1.2.1q80w1080

Kupując używany pojazd zawsze ponosimy pewne ryzyko. Oczywiście każdego sprzedawcę musimy traktować z szacunkiem, jednak zdarza się, że pośród nich znajdują się oszuści, którzy chcą sprzedać wadliwy towar. Dlatego przed zakupem tak ważne są oględziny pojazdu. Defekty bardzo często dotyczą struktury lakieru, który często jest w gorszym stanie niż w opisie. Jak sprawdzić jego jakość?

Dokładnie przeglądnij pojazd

Jeżeli umówiłeś się na spotkanie ze sprzedawcą samochodu, poświęć trochę czasu na dokładne oględziny samochodu. Zweryfikuj w pierwszej kolejności, czy jego stan zgadza się ze zdjęciami zawartymi w ogłoszeniu. Jeżeli posiadacz samochodu celowo zamaskował dość istotne defekty, od razu wyjaśnij to z nim na miejscu.

Podczas oględzin zwróć uwagę na jakość powłoki lakierniczej. Sprawdź, czy powierzchnia nie ma zbyt wielu głębokich zarysowań lub defektów, które przecinają warstwę barwiącą. Takie miejsca będą bardziej podatne na rozwój korozji i raczej kwalifikowane są do poprawek lakierniczych. Dokładnie przeglądnij szczególnie nadkola oraz progi, ponieważ w tych miejscach najczęściej rozwija się rdza.

Zastosuj specjalny miernik do lakieru

Wypadki zdarzają się każdemu, jednak nie każdy sprzedawca pojazdów chce o nich mówić głośno. Bardzo często zdarza się, że obity bok zostaje szybko zaszpachlowany i zamalowany tak, że wizualnie nie widać różnicy. Warto jednak zweryfikować czy w przeszłości nie było żadnych uszkodzeń karoserii, ponieważ każdy taki defekt osłabia strukturę blachy.

Można do tego wykorzystać specjalne mierniki, które dostępne są w większości sklepów samochodowych. Pomagają one wstępnie oszacować grubość warstwy lakierniczej i na jej podstawie stwierdzić, w których miejscach powłoka była modyfikowana. Jeżeli grubość lakieru w pewnym miejscu będzie inna, oznacza to, że mogło tu wystąpić w przeszłości wgniecenie.

Nie bój się wizyty w warsztacie samochodowym

Jeżeli sprzedawcy zależy na tym, by ubić z Tobą interes, z pewnością zgodzi się na kontrolę stacji diagnostycznej, traktując ją jako czystą formalność. Przed zakupem zachowaj więc ostrożność i udaj się do profesjonalnego warsztatu, który ma znacznie bardziej rozbudowane narzędzia sprawdzające stan karoserii.

W tym miejscu możesz jednocześnie zweryfikować stan innych podzespołów samochodu i sprawdzić ogólną kondycję pojazdu. Jeżeli sprzedawca nie będzie chciał udzielić zgody na sprawdzenie pojazdu, może to świadczyć o jego nieszczerości. W takim wypadku najlepiej rozważyć inną ofertę zakupu.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 8

Praca zdalna – do kiedy?

1 lutego 2021

Mimo że jeszcze rok temu wielu osobom ciężko byłoby sobie wyobrazić, aby pracować z domu, dziś  niestety taką mamy rzeczywistość. Praca zdalna stała się jednym z rozwiązań, co ciekawe okazało…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady