środa, 21 lutego 2024r.

Zakup nieruchomości – jakie opłaty? Czy można uniknąć niektórych opłat podczas zakupu mieszkania?

photo-1502672260266-1c1ef2d93688cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxfHxhcGFydG1lbnR8ZW58MXwwfHx8MTY3NzU4OTExMwixlibrb-4.0.3q80w1080

Każda nowa nieruchomość wiąże się z ogromnym wydatkiem. Wiele osób decyduje się na dokonanie takiej transakcji, co pozwala zamieszkać we własnym mieszkaniu. Ponadto jest to pewna forma stabilizacja, zwłaszcza gdy mamy rodzinę. Jeżeli planujemy kupić mieszkanie, powinniśmy więc wiedzieć, jakie dodatkowe opłaty są z tym związane?

Dodatkowe opłaty podczas zakupu nowego mieszkania

Planując zakup mieszkania najważniejsza jest dla nas jego cena. Należy jednak wiedzieć, że poza samą wartością nieruchomości istotne są też dodatkowe koszty. Oznacza to, że oprócz zapłaty określonej kwoty za mieszkanie musimy ponieść też inne niezbędne wydatki.

Do dodatkowych opłat, które mogą czekać kupującego zaliczamy: opłaty notarialne, opłaty skarbowe, opłatę prowizji biura nieruchomości (dla osób korzystających z usług takiego biura), podatek VAT, opłaty sądowe itp. Nie wszystkie wydatki, które dotyczą zakupu mieszkania kupujący, będzie musiał ponieść. Niektórych z nich można uniknąć lub zmniejszyć ich koszty do minimum.

Kiedy ponoszone koszty podczas zakupu mieszkania są niższe?

Duży wpływ na koszty ma to, z jakiego rynku wybierzemy mieszkanie. Jeśli będzie to nowa nieruchomość bezpośrednio od dewelopera do wydatków, będą należały koszty notarialne bądź wydatki z opłatą specjalistów, jeżeli oczywiście zajdzie taka potrzeba.

Nowe apartamenty Premium to lokale, które można kupić bez żadnych ukrytych kosztów, co przekłada się nie tylko na większe zainteresowanie, lecz również zadowolenie klientów. Trzeba jednak wiedzieć, że jednym z kosztów związanych z nabyciem lokalu może być comiesięczna rata kredytu hipotecznego. Jeśli ktoś zaciągnie takie zobowiązanie, musi mieć świadomość tego, iż będzie musiał każdego miesiąca płacić taką ratę.

Nowe mieszkanie – czy to opłacalna decyzja?

Osoby chcące kupić mieszkanie mają dwie możliwości. Mogą kupić nieruchomość z rynku pierwotnego lub wtórnego. W przypadku nowych mieszkań mamy dużo więcej możliwości, a więc takie rozwiązanie jest bardzo atrakcyjne.

Poza tym w ofercie można znaleźć apartamenty na sprzedaż, które z pewnością zadowolą niejednego nowego właściciela. W przypadku nowych nieruchomości oferty są bardziej atrakcyjne niż lokale z rynku wtórnego.

Niekiedy lokale z rynku wtórnego wymagają dodatkowego remontu, co niestety generuje dodatkowe koszty. Jeśli kupimy nową nieruchomość nie będziemy narażeni na dodatkowe wydatki i będziemy mogli od razu zamieszkać w nowym mieszkaniu.

Może spodobać Ci się również:

Czy Avon to tylko możliwość zamówienia kosmetyków? Jakie masz inne możliwości

1 grudnia 2023

Marka Avon jest Ci z pewnością znana. Wiele osób stosowało lub nadal stosuje kosmetyki tej firmy. Jednak czy zastanawiałaś się kiedyś, jakie jeszcze możliwości daje Avon? Musisz wiedzieć, że Avon…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady