niedziela, 16 czerwca 2024r.

W jakich ośrodkach w Krakowie możesz zdawać prawo jazdy?

W jakich ośrodkach w Krakowie możesz zdawać prawo jazdy?

Kraków to drugie pod względem wielkości oraz liczby ludności miasto w Polsce. Funkcjonuje tutaj jeden z Małopolskich Ośrodków Ruchu Drogowego na ulicy Nowohuckiej, wraz z jego oddziałem terenowym na ul. Balickiej. Każdego dnia egzaminy zdaje mnóstwo osób z różnym skutkiem. Podpowiadamy, na jakie miejsca należy uważać w przypadku każdego z nich. Będzie to pomocne zwłaszcza wtedy, gdy nasza nauka jazdy odbywała się w dużej części poza miastem.

MORD Nowohucka – typowe trasy

Po wyjechaniu z ośrodka kierujemy się wprost na ulicę Nowohucką, to jedyny możliwy wyjazd. Następnie egzaminator wyda nam polecenie skręcania w lewo – w kierunku centrum, lub w prawo – w kierunku Nowej Huty. Utarło się, że ten drugi wariant jest łatwiejszy, ponieważ nie ryzykujemy wycieczką do Śródmieścia, gdzie znajduje się mnóstwo wąskich jednokierunkowych uliczek, a także ogrom znaków. Nie warto jednak myśleć, że po skręcie w prawo możemy być absolutnie pewni zdanego egzaminu. Dlatego odbywając kurs nauki jazdy przykładajmy się bardzo solidnie do zajęć praktycznych.

Ronda, przełączki i trudne skrzyżowania

Niezależnie od tego, w którą stronę wyjedziemy z ośrodka egzaminowania, na pewno czekają nas charakterystyczne dla miasta ronda. Jeśli szkoła jazdy znajdowała się poza Krakowem, powinna przynajmniej raz zabrać nas na każde z nich. Problem stwarza bardzo duża ilość pasów, która na pewno będzie trudnością w razie konieczności skrętu w lewo bądź okrążenia wyspy. Jeśli natomiast otrzymamy polecenie zawracania na najbliższej możliwej przełączce lub skrzyżowaniu, bacznie przyglądajmy się czy nie ma tam sygnalizatora „S3”, który umożliwia tylko skręt w lewo. Próba zawrócenia w takim miejscu natychmiast zakończy nasz egzamin.

MORD Balicka – czy jest łatwiej?

Położony nieco na uboczu oddział terenowy MORD na ul. Balickiej zachęca nas z pozoru łatwiejszymi trasami. Jeśli jednak nasz kurs na prawo jazdy skupiał się wyłącznie w okolicach Śródmieścia i Nowej Huty, nie warto ryzykować na nieznanych sobie drogach. Na pewno trzeba tutaj będzie uważać na Rondo Ofiar Katynia, ponieważ 99% tras prowadzi właśnie przez to bardzo rozbudowane skrzyżowanie o ruchu okrężnym. Z pewnością w czasie kursu odwiedzimy je nie raz, a jeśli pochodzimy spoza miasta, koniecznie znajdźmy sobie lokalny OSK, w którym odbędziemy kilka dodatkowych jazd po tej okolicy.

Gdzie zdecydować się na zdawanie?

Jeśli mamy możliwość odbycia całego kursu w okolicy ul. Balickiej, to wiele zdających poleca to rozwiązanie jako łatwiejsze. Znajduje się tam bowiem mniej trudnych punktów, w najbliższej okolicy nie ma też sieci tramwajowej. Natomiast jeżeli mieszkamy zbyt daleko i wybierzemy ośrodek bliższy Nowohuckiej, to tam właśnie powinniśmy zdawać nasze prawo jazdy kat B. Lepszym wyjściem z sytuacji będzie bowiem jeżdżenie po tych drogach, które dobrze poznaliśmy w czasie szkolenia. A gdy nauka odbywała się poza Krakowem, koniecznie postarajmy się o odbycie kilku, lub przynajmniej kilkunastu jazd na terenie miasta przed egzaminem.

Może spodobać Ci się również:

Czym jest home staging? Profesjonalne przygotowanie nieruchomości pod sprzedaż

Czym jest home staging? Profesjonalne przygotowanie nieruchomości pod sprzedaż

27 lipca 2020

Jak szybko i skutecznie możemy sprzedać dom? Co powinniśmy zrobić, aby nasza oferta przykuła oczy kupujących? W razie różnorodnych problemów powinniśmy przyjrzeć się procesowi home stagingu. Na czym polega home…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady