sobota, 10 czerwca 2023r.

Jak blendować cienie do powiek? Czy jakość cieni ma wpływ na blendowanie?

photo-1551392505-f4056032826ecropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwyfHxtYWtldXB8ZW58MXwwfHx8MTYxODMwMDIxMAixlibrb-1.2.1q80w1080

Wykonanie profesjonalnego makijażu niekiedy może być nieco problematyczne. Dzieje się tak, ponieważ obecne techniki wykonywania makijażu znacznie różnią się od tych wykorzystywanych jeszcze kilka lat temu. Na szczęście istnieje wiele wskazówek i porad, dzięki czemu możemy wykonać piękny i niepowtarzalny makijaż nie tylko na specjalne okazje, ale i na co dzień.

Blendowanie – co to jest?

Blendowanie to czynność, która wpływa na jeszcze lepszy wygląd oczu, co wpływa również korzystnie na cały makijaż. Polega ona na stworzeniu chmurki, która z kolei pozwala na przejście cienia w kolor powieki. Prawidłowo wykonany makijaż umożliwi powiększenie oka i nadanie mu pożądanego kształtu.

Obecnie blendowanie jest bardzo często wykorzystywane podczas wykonywania makijażu na różne okazje. Dzięki temu twarz wygląda naprawdę wyjątkowo, a osoba, u której wykonany jest makijaż jest w pełni zadowolona. Poprawne rozcieranie cieni wpływa bezpośrednio na wygląd oka, dlatego, zanim zdecydujemy się na ten element makijażu, powinniśmy wiedzieć, jak prawidłowo to zrobić.

Jak prawidłowo wykonać blendowanie?

Głównym celem blendowania jest unikanie ostrych kształtów, a delikatne stworzenie chmurki. Aby blendowanie zostało wykonane poprawnie, trzeba wiedzieć, od jakich kolorów cieni zacząć. Najlepszym rozwiązaniem jest nakładanie na początku jaśniejszych cieni, a następnie stopniowo używanie tych ciemniejszych.

Jasny kolory wyciągamy nieco poza załamanie powieki. Jeśli przechodzimy do ciemniejszych kolorów, skupiamy się na kąciku oka oraz załamaniu, pamiętając o tym, aby użyte pędzelki były mniejsze.

Cienie muszą być tak nałożone, żeby oko wyglądało naturalnie i współgrało z resztą makijażu. Poza tym dobrze jest się też zaopatrzyć tutaj w pędzelki o różnej wielkości, które z pewnością się przydadzą oraz paletę cieni prasowanych Timeless Moments.

Blendowanie cieni przy każdym makijażu

Jeżeli, na co dzień wykonujemy makijaż i chcemy, żeby prezentował się on jeszcze lepiej, warto wypróbować blendowanie cieni, co urozmaici wygląd naszej twarzy. Oczywiście na samym początku będziemy musieli poświęcić na tę czynność nieco więcej czasu, jednak w końcu nabierzemy doświadczenia i blendowanie nie będzie już dla nas żadnym problemem.

Wykonywanie makijażu musi bazować też na dobrych jakościowo kosmetykach. Jeżeli będziemy, w tym celu wykorzystywali produkty z najniższej półki makijaż, może nie wyglądać tak, jak byśmy tego chcieli. Odpowiedni dobór kosmetyków oraz umiejętność wykonania makijażu to gwarancja sukcesu.

Może spodobać Ci się również:

Kto może potrzebować transportu tirem

Kto może potrzebować transportu tirem

30 listopada 2019

Obecnie firma działająca w branży produkcyjnej ale też handlowej musi w bardzo ścisły sposób współpracować z firmami transportowymi. To dzięki temu towar może być szybko i skutecznie przetransportowany z punktu…

Czytaj więcej