czwartek, 28 września 2023r.

Stolik kawowy – jaka wysokość? Na co zwrócić uwagę wybierając stolik kawowy?

photo-1501876725168-00c445821c9ecropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxMXx8ZnVybml0dXJlJTIwaG9tZXxlbnwxfDB8fHwxNjgyODUxMzExixlibrb-4.0.3q80w1080

Aranżacja salonu i dopasowanie do siebie wszystkich dodatków to niezwykle ważna kwestia, która wpływa na wygląd tego pomieszczenia. Wybierając stolik kawowy bardzo ważne jest zwrócenie uwagi na jego wymiary, aby idealnie wkomponował się on w wystrój salonu. Jaką wysokość powinien mieć stolik kawowy i dlaczego jest to tak ważne?

Jaka wysokość stolika kawowego?

Wybór stolika kawowego pomimo tego, że wydaje się bardzo prosty, to podczas jego zakupu można popełnić wiele błędów. Nieprawidłowe wymiary stolika mogą spowodować, że pomieszczenie nie będzie funkcjonalne, a sam stolik mało praktyczny w użytkowaniu.

Optymalna wysokość stolika kawowego to 30 – 50 centymetrów. Oczywiście ten wymiar ostatecznie powinien być uzależniony od wysokości kanapy lub fotela. Stolik musi być nieco niższy od siedziska, a więc różnica ta powinna wynosić około 2, 5-5 centymetrów.

Poza samą wysokością ważna jest też długość i szerokość blatu. Odpowiednie dopasowanie pozwoli na swobodne poruszanie się po pomieszczeniu i łatwy dostęp do kanapy, czy fotela.

Stolik kawowy – nie tylko do dekoracji

Stolik do salonu powinien pasować zarówno do aranżacji, jak i być wygodny w użytkowaniu. Możliwość postawiania na stoliku filiżanki kawy, czy herbaty to ogromne udogodnienie wpływające na komfort przebywania w salonie. Dzięki temu można w pełni odpocząć i zrelaksować się bez obaw, że coś nam się wyleje albo zabrudzi kanapę.

Ponadto na stoliku można postawić niewielką dekorację, która jeszcze bardziej pozytywnie wpłynie na wystrój pomieszczenia. Takie dopełnienie aranżacji to świetny pomysł, jeśli lubimy różnego rodzaju dodatki. Wybór mebli, które uzupełnią pomieszczenie to dobra decyzja, ponieważ brak takich rzeczy mogłoby negatywnie wpłynąć na prezentację salonu.

Jaki kształt stolika wybrać?

W sprzedaży dostępnych jest wiele kształtów stolików. Do wyboru najczęściej mamy okrągłe stoliki kawowe lub stoliki prostokątne. Poza tym ważne jest też tworzywo, z jakiego wykonane są takie meble.

Rectangular driftwood coffee table to dobra jakość oraz gwarancja długoletniego użytkowania i przede wszystkim zadowolenia. Dobry i przemyślany wybór sprawi, że będziemy zadowoleni ze stolika, a korzystanie z niego będzie wygodne i praktyczne.

Warto dodać, że stoliki kawowe mogą posiadać różne wzory, co wpływa na ich większą atrakcyjność i znacznie większe zainteresowanie klientów. Bez względu to, jaki stolik wybierzemy, trzeba wiedzieć, jakie parametry mają tu istotne znaczenie i ułatwią zakup tego mebla.

Może spodobać Ci się również:

Lotnisko we Wrocławiu - krótka historia

Lotnisko we Wrocławiu – krótka historia

27 września 2019

Na terenie miasta Wrocław znajduje się port lotniczy, który jest czwartym polskim lotniskiem pod względem odprawianej liczby pasażerów. Jest on obsługiwany przez dziesięć linii.  Historia lotniska we Wrocławiu Zostało zbudowane…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady