niedziela, 16 czerwca 2024r.

Smoking – na jakie okazje?

Smoking - na jakie okazje?

Na bardzo eleganckie uroczystości kobiety wybierają najwyższej klasy suknie i dystyngowane dodatki. W przypadku mężczyzn garnitur, nawet najlepiej skrojony, to za mało. Powinni oni wybierać smoking, aby dorównać swoim partnerkom w stylu.

Kiedy trzeba wyglądać dystyngowanie

Są okazje, kiedy trzeba stanąć na wysokości zadania i wyglądać elegancko. Strojem, który pokazuje najwyższą klasę mężczyzny, jest smoking. Kiedyś był kojarzony głównie ze starszymi panami, dziś decydują się na niego coraz młodsi mężczyźni. Bardzo ważne jest dopasowanie smokingu do danego typu sylwetki. Istotne jest zatem to, kto uszyje smoking – szycie powinno odbywać się w profesjonalnym salonie doświadczonego krawca.

Do ślubu 

Dniem, w którym niewątpliwie warto zdecydować się na smoking, jest dzień zaślubin. Panny młode wybierają najpiękniejsze, eleganckie suknie, zatem ich partnerzy muszą wyglądać równie dobrze. Ponadto smoking pozwala wyróżniać się na tle gości, którzy zwykle przychodzą na uroczystość w garniturach. Pan młody powinien jednak wyglądać o wiele bardziej elegancko. Młodsze pary często obawiają się, że smoking zadziała na ich niekorzyść, gdyż dodaje lat. Tymczasem strój na miarę jest uszyty w taki sposób, aby nie postarzał pana młodego. 

Wieczorne przyjęcie

Smoking to strój, który nosi się wieczorem, to znaczy po godzinie 18. W dobrym tonie jest ubrać go dopiero po zmroku, dlatego idealnie nadaje się on na przyjęcia rozpoczynające się w porze wieczorowej. Należy mieć jednak na względzie, że jest to bardzo elegancki strój, zatem pasuje tylko na większe uroczystości, takie jak wesele, urodziny czy rocznice. 

Sylwester i opera

Idealnym miejscem, w którym można się pokazać w smokingu, jest opera czy filharmonia. Dobrze wygląda również w teatrze, na wieczornych spektaklach. Smoking to doskonały wybór na sylwestra, jeśli tylko spędzamy go w uroczystym miejscu, na przykład na balu. Organizator zwykle określa, jakiego rodzaju stroju wymaga od gości. Wśród panów króluje co prawda garnitur, jednak warto pójść o krok dalej i założyć smoking, który pięknie współgra z suknią balową partnerki.

Odpowiednie miejsce 

Ubiór powinien być dopasowany do miejsca, w którym odbywa się przyjęcie. W przypadku eleganckich restauracji czy sal balowych smoking sprawdzi się doskonale. Jeżeli jednak impreza odbywa się w ogrodzie bądź innym, mniej oficjalnym miejscu, smoking nie będzie dobrym wyborem, gdyż nie będzie pasował do sytuacji. Zwykle w takich miejscach obowiązują stroje koktajlowe, do których smoking się nie zalicza.

Może spodobać Ci się również:

Ile kosztuje przeprowadzka z miasta do miasta?

1 października 2023

Przeprowadzka to bardzo wymagające przedsięwzięcie, które może dodatkowo obarczyć nas sporym stresem. Wydarzenie najgorzej znoszą dzieci i osoby starsze, które muszą nauczyć się funkcjonowania w nowym otoczeniu. To również spore…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady