niedziela, 14 lipca 2024r.

Ile kosztuje car detailing? Zabiegi pielęgnacyjne dla Twojego auta

unnamed file 2

Zadbany, czysty i świetnie prezentujący się z zewnątrz jak i od wewnątrz samochód znacznie łatwiej będzie można sprzedać w przyszłości. Z tego też powodu opłaca się raz na jakiś czas przeprowadzić autodetailing. To zestaw usług, które pomagają skorygować podstawowe wady wizualne pojazdu przy korzystnych nakładach finansowych. Jakie dokładnie są to kwoty? Sprawdzimy w poniższym artykule…

Czym jest autodetailing?

Auto detailing jest procesem, który ma na celu zregenerować warstwę lakieru  i innych elementów nadwozia. Szereg zabiegów wykonuje się również w celu zabezpieczenia elementów karoserii przed wpływem czynników zewnętrznych. Autodetailing obejmuje zarówno odświeżenie wnętrza pojazdu, jak i zewnętrznej struktury lakieru.

Istnieje kilka usług, które można wykonać zlecając auto detailing. Kraków i znajdujące się w nim serwisy samochodowe oferują między innymi:

  • mycie i czyszczenie powierzchni pojazdu,
  • woskowanie karoserii,
  • czyszczenie specjalnymi glinkami, które wyciągają brud niewidoczny dla oka,
  • hydrofobizacja szyb samochodu,
  • czyszczenie elementów wnętrza: pranie tapicerki, usuwanie kurzu i tłuszczu, zabezpieczenie uszczelek drzwi.

Za co płacisz zamawiając autodetailing?

Niektórzy narzekają, że koszty przeprowadzenia tych pozornie prostych czynności są zbyt wysokie. Nie jest to do końca tak oczywiste. Wszystkie wymienione wyżej usługi wymagają odpowiednich detergentów, środków czyszczących oraz wosków, które przecież sporo kosztują. W zależności od marki pojazdu trzeba również starannie dobierać stosowane substancje, aby nie uszkodzić powierzchni lakieru czy nie spowodować powstawanie niekorzystnych przebarwień na tapicerce.

Detailing to również dość skomplikowany proces jeśli chodzi o czas trwania usług. Profesjonalne czyszczenie i mycie pojazdu, szorowanie zewnętrznych elementów siedzeń, a także woskowanie całego pojazdu musi chwilę potrwać. Stąd wynikają niekiedy znaczne koszty usług.

Przykładowe stawki za usługi

Koszty autodetailingu mogą wynieść nawet kilka tysięcy złotych. Stąd też zasadne rozważania niektórych posiadaczy samochodów, czy taki proces jest w ogóle opłacalny. Z takimi stawkami zazwyczaj można spotkać się w serwisach mechanicznych, które wykorzystują nowoczesne metody czyszczenia, takie jak myjnia parowa czy automatyczne woskowanie karoserii.

Jeśli zdecydujemy się na samodzielne przeprowadzenie tego procesu i tak czeka nas zakupienie chemii i specjalistycznych narzędzi. Koszty w tym przypadku mogą wynieść kilkaset złotych, a do tego dochodzi czas wykonania operacji. Z tego względu być może łatwiej wydać kilkaset złotych więcej i skorzystać z usług, jakie zapewni auto spa. Kraków jest miejscem, w którym bardzo łatwo można znaleźć takie serwisy.

Może spodobać Ci się również:

Jak poszerzyć swoje słownictwo w języku obcym?

1 lutego 2022

Poszerzanie słownictwa w trakcie nauki angielskiego jest szczególnie istotne. Również w języku ojczystym dobrze jest uczyć nowych pojęć, które pomogą nam opisać różne zjawiska. Szlifując angielski, trzeba jednak zachować rozsądek.…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady