sobota, 10 czerwca 2023r.

Najlepsza pizza na zimowe wieczory, czyli…? Tak wybiera Kraków!

Najlepsza pizza na zimowe wieczory, czyli...? Tak wybiera Kraków!

Pizza to danie, które uwielbiają ludzie w różnym wieku i o odmiennych preferencjach żywieniowych. To jedna z potraw, którą dostaniemy dookoła świata i występuje przy tym w tak wielu wariantach do wyboru.

Pizza kojarzy się także jako danie studenckie, ponieważ ta grupa społeczna to jedni z najczęstszych klientów pizzerii. Za oknem szaro, buro i coraz bardziej jesienno-zimowo, a więc pizza z dowozem wróci na piedestał popularności. W końcu, wieczór nieraz idealny to gorąca pizza, ulubiony serial i przyjemne łóżko.

Pizza sezonowa, ino raz!

W sezonie letnim preferujemy raczej smaki lżejsze i łagodniejsze, także w przypadku pizzy. Jednak, gdy za oknem pogoda zaczyna się załamywać i słoneczne dni ustępują zimowej szarówce, stawiamy na bardziej wyraziste smaki i cięższe kompozycje. Sezonową pizzą, która regularnie wraca do menu różnych pizzerii jest tak zwana góralska.

Góry faktycznie kojarzą się z feriami, śniegiem i z pewnością z oscypkami. Góralska pizza to najczęściej zestawienie boczku lub kiełbasy, oscypka lub wędzonego sera oraz żurawinowego toppingu. W Krakowie, który do Zakopanego ma bardzo blisko, góralska pizza to stała pozycja na sezon zimowy.

Najbardziej hipsterska pizza

Jedna z tych rodzajów pizzy, który budzi kontrowersje to hawajska. Szczególnie przez pryzmat subkultury hipsterów, stała się ona tematem dyskusyjnym. Krótko mówiąc, są tacy, którzy ją uwielbiają i ci, którzy uważają ją za pomyłkę. Jednak o kwestii gustów się nie dyskutuje!

Z pewnością pizzę hawajską, czyli z szynką i ananasem, dostaniemy w każdym mieście. W Krakowie każda pizzeria ma w swojej ofercie pizzę hawajską (chociaż wariant kompozycyjny jest czasem inny, np. z brzoskwinią dodatkowo) – można podsumować, że Kraków stoi za pizzą z ananasem murem. Może wynikać to także częściowo z faktu, że Kraków to miasto artystów, indywidualistów i studentów, a skoro hawajska pizza jest hipsterska…

Pepperoni na grubym cieście

Wiecie, jaką pizzę uwielbia Kraków? Z pozoru prostą, ale przez wielu uważaną za idealną kompozycję – pizzę pepperonii. To składniki w zasadzie, jak do margharity plus delikatnie ostrawa kiełbaska pepperoni.

Oczywiście, może występować w różnych wariantach w kwestii dodatków na cieście i poziomu ostrości. Jednak to pizza, którą uwielbiają samotnicy, pary, studenci i rodziny. Idealnie sprawdza się na imprezach, na obiad lub nawet lunch, a także w trakcie wyjścia towarzyskiego.

Pizza to danie, które trafia w różne preferencje smakowe, ponieważ pozwala na stworzenie unikalnych kompozycji.

Może spodobać Ci się również:

Headhunter - kto to? Dlaczego warto korzystać z jego usług?

Headhunter – kto to? Dlaczego warto korzystać z jego usług?

22 września 2020

Znalezienie prawdziwych specjalistów na rynku pracy bywa sporym wyzwaniem, przed którym stoją pracodawcy. Jeśli pragną oni zatrudnić w krótkim czasie ekspertów w swojej dziedzinie, przeprowadzić skuteczny proces rekrutacyjny i adaptację…

Czytaj więcej