niedziela, 16 czerwca 2024r.

Ochronniki słuchu – jakie? Poznaj najskuteczniejsze akcesoria chroniące przed hałasem

photo-1472099645785-5658abf4ff4eixlibrb-1.2.1q80fmjpgcropentropycstinysrgbw1080fitmaxixideyJhcHBfaWQiOjE0MDU1N30

Dbanie o słuch to niezwykle ważna kwestia, która pozwala cieszyć się dobrym zdrowiem. Warto dodać, że na duży hałas narażeni jesteśmy nie tylko na niektórych stanowiskach pracy, ale też w codziennym życiu. Nie ulega jednak wątpliwości, że to jednak w pracy najczęściej spotykamy się z dużym natężeniem dźwięków, co wpływa na większe ryzyko uszkodzenia słuchu. Jakie ochronniki słuchu pozwolą nam uchronić się przed hałasem i są najskuteczniejsze?

Środki ochrony słuchu – jakie są najlepsze?

Jeśli chcesz dobrze zabezpieczyć swój słuch przed hałasem, musisz wiedzieć, jakie środki ochrony słuchu są najlepsze. Wyróżniamy tu oczywiście wiele różnych ochronników słuchu, jednak nie wszystkie z nich są dobrej jakości i odpowiednie na dane stanowisko pracy.

Obecnie w zakładach pracy i innych miejscach, gdzie pracownicy narażeni są na duży hałas, wyróżnia się nauszniki chroniące przed hałasem i znane nam wszystkim stopery do uszu. Te dwa gadżety pozwalają zadbać o słuch, aby nie docierały do nas zbyt głośne dźwięki.

Kupując takie środki ochrony koniecznie, trzeba sprawdzić, czy wybrany produkt jest dobrej jakości i skutecznie uchroni nas przed hałasem. W tym celu warto wybierać wyłącznie sprawdzone sklepy cieszące się dobrymi opiniami kupujących i oferujące sprawdzone produkty.

Dlaczego środki ochrony słuchu są niezbędne w niektórych miejscach pracy?

Pomimo stosowania w miejscach pracy dużo nowocześniejszych urządzeń, niż te sprzed kilkunastu lat nie zawsze da się ograniczyć hałas. Aby jednak pracownicy byli odpowiednio zabezpieczeni na stanowiskach pracy, gdzie przekroczone są określone normy, konieczne jest stosowanie środków ochrony słuchu.

Ma to na celu zabezpieczenie pracownika przed uszkodzeniem tego narządu lub całkowitą utratą słuchu. Nie zawsze jesteśmy świadomi czyhających na nas zagrożeń, dlatego trzeba stosować się do przepisów BHP, które regulują kwestię bezpieczeństwa w pracy.

Kto powinien zapewnić środki ochrony w miejscu pracy?

Jeśli w danym miejscu pracy pracownik narażony jest na duży hałas, to pracodawca powinien zabezpieczyć taką osobę i zapewnić jej odpowiednie środki ochrony. Jest to bowiem obowiązek właściciela firmy, ponieważ jakiekolwiek niedociągnięcia, mogłoby przyczynić się do nałożenia na firmę kary, ale też reakcji ze strony zatrudnionych.

Stosowane ochronniki słuchu, muszą spełniać określone normy, żeby ochrona ta była skuteczna. Dzięki temu pracownicy są bezpieczni, nie muszą martwić się o swoje zdrowie oraz samodzielnie kupować akcesoriów chroniących przed hałasem.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 1

Ile kosztuje wynajem busa? Jak zaplanować podróż większą grupą?

1 marca 2021

Podróżowanie większą grupą wymaga odpowiedniego przygotowania, szczególnie gdy decydujemy się na wycieczkę samochodem. Wynajęcie busa to w tym wypadku najlepsze rozwiązanie, przy czym trzeba posiadać dwóch doświadczonych kierowców, aby wyjazd…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady