czwartek, 28 września 2023r.

Ława czy stół – jaki jest najlepszy wybór do salonu?

W salonie nie powinno zabraknąć wygodnego miejsca do siedzenia oraz do postawienia kawy, czy poczęstunku dla gości. Urządzenie salonu tak, by było w nim klimatycznie i wygodnie uzależnione jest od kilku czynników. Warto dobrze zaaranżować przestrzeń, wybrać odpowiednią kolorystykę oraz oświetlenie dzienne i wieczorne.

Wśród salonowych mebli do dyspozycji mamy szafki, komody, stolik pod sprzęt RTV, czy regały na książki, a także fotele i pufy. Nie może też zabraknąć mebla, przy którym będziemy siedzieć i zażywać relaksu. Dylematem jest wybór stolika kawowego, ławy, albo stołu do salonu. Tu warto nadmienić, że dobrym pomysłem jest zaprojektowanie wnętrza i zamówienie mebli na wymiar.

Ława – mebel, który jest już nie modny, czy nadal warto ją kupić?

Ława kojarzy się często z minioną epoką, gdzie królowała w większości mieszkań. Aktualnie ideę ławy do salonu wyparły stoliki kawowe w najróżniejszych kształtach. Jednakże wśród nowoczesnych modeli ław można znaleźć oryginalne formy, a także niezwykle funkcjonalne elementy.

Sami możemy decydować, czy lawa będzie podnoszona i rozsuwana tak, aby można było zrobić z niej gościnny stół. Innym przydatnym elementem jest zamówienie dodatkowych szuflad montowanych pod ławą. Inspiracji w tym temacie jest naprawdę wiele.

Stół i stolik kawowy, czyli co do dużego, a co do małego salonu?

Dobrze wybrana ława będzie pasowała do każdego salonu. Inaczej jest ze stołami i stolikami. Jeżeli pokój dzienny pełni również rolę jadalni, to warto wybrać rodzinny stół. To rozwiązanie jest również dobre w przypadku salonu o dużej powierzchni.

Kiedy urządzamy niewielkie mieszkanie z wydzielonym salonikiem, możemy zdecydować się na stolik kawowy. Są one produkowane w tak wielu kształtach i rozmiarach, a także formach, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Istotne jest, by stolik pełnił swoją funkcję oraz był meblem idealnie pasującym do zaaranżowanego wnętrza.

Stół, stolik kawowy i ława – co do siedzenia?

Wybierając meble do salonu, nie można zapomnieć o tych przeznaczonych do wypoczynku. W przypadku stołu powinny to być dobrze dopasowane krzesła. Muszą być spójne pod względem wizualnym, jak również dopasowane wielkością i wysokością. W przypadku ławy zdecydowanie warto zainwestować w wygodne fotele, a przydatne będą również miękkie pufy.

Stoliki kawowe niekoniecznie muszą mieć osobne siedziska. Taki stolik będzie idealnie pasował do kanapy salonowej. Można do niego dopasować wielki, rozłożysty fotel dla relaksu. Wszystko zależy od możliwości aranżacyjnych i wyobraźni urządzającego wnętrze salonu. Tanie regały w twoim zasięgu.

Może spodobać Ci się również:

Ścianka kwiatowa, kiedy warto ją wykonać ze sztucznych kwiatów?

1 stycznia 2023

Ścianka kwiatowa to coraz popularniejsza dekoracja, wybierana przy wielu okazjach lub przy ciekawej aranżacji wnętrz. Jej głównym zadaniem jest ozdobienie przestrzeni oraz stworzenie interesującego i wyjątkowo atrakcyjnego tła. Zalet takiego…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady