środa, 21 lutego 2024r.

Jak zastosować podkładki PPM?

Jak zastosować podkładki PPM?

Uszczelnienie w hydraulice jest niezwykle ważne. Każde łączenie przewodów, rur oraz innych elementów musi być odporne na szereg czynników powodujących rozszczelnienie. Stosowanie odpowiednich podkładek uszczelniających jest w tym wypadku kluczowe.

Wśród uszczelek warto zwrócić uwagę na podkładki metalowo gumowe. Wyparły prawie całkowicie podkładki miedziane. Wysoka jakość i nowe rozwiązania technologiczne powodują że podkładki PPM są stosowane w uszczelnianiu połączeń gwintowanych.

Jak dobrać odpowiednią podkładkę?

Każda z podkładek PPM jest przeznaczona do innego rodzaju gwintu. Dobierać je należy pod kątem odpowiedniego rozmiaru, a także właściwości danego połączenia. I tak, przykładowo podkładka M10 może być stosowana przy gwincie M10x1, albo M10x1,5.

Podkładki stosujemy tam, gdzie przyłączki nie posiadają własnych uszczelek. W uszczelnianiu złączek o większych rozmiarach lub niestandardowych formach warto wykorzystać podkładkę metalowo-gumową. Ze względu na ich szerokie zastosowanie producenci złączek niekiedy stosują specjalne zatoczenie umożliwiające nałożenie podkładki.

Jak wygląda podkładka PPM?

Podkładka składa się z zewnętrznego pierścienia i wewnętrznej warstwy elastomerowej. Zewnętrzny pierścień wykonany jest ze stali nierdzewnej, co pozwala na uzyskane wysokiej jakości, niepodatną na korozję uszczelkę. Z kolei dobrze dobrany materiał wewnętrzny umożliwia dokładne przyleganie do powierzchni. Całość stanowi doskonałej jakości trwałą i mocną uszczelkę.

Aby uzyskać dokładne połączenie zewnętrznego pierścienia z wewnętrznym wykorzystuje się ciepło i ciśnienie, jako elementy dokładnie je spajające. To powoduje, że zastosowanie uszczelki PPM w instalacjach odporne jest na wysoka temperaturę, a także na wzrost ciśnienia.

Wykorzystanie podkładek PPM

Podkładki metalowo-gumowe maja szerokie zastosowanie. Ze względu na użyte materiały mogą służyć w dobrym stanie przez długi okres czasu. Ich wymiana jest prosta, dzięki temu, że nie „zapiekają” się z materiałem złączki, jak miało to miejsce w przypadku miedzianych poprzedniczek.

Dzięki swoim właściwościom chętnie wykorzystywane są w hydraulice, pneumatyce i elektronice. Stanowią stałe, łączące różne elementy w lotnictwie przy wyposażeniu, w silnikach elektrycznych. Jednocześnie doskonale sprawdzą się w uszczelnianiu instalacji gazowych.

Podkładki PPM mają zastosowanie w uszczelnianiu rożnych przyłączek, elementów w połączeniach elektronicznych i ciśnieniowych. Trwałe i wytrzymałe materiały powodują, że aktualnie podkładki metalowo–gumowe prawie całkowicie wyparły miedziane.

Może spodobać Ci się również:

Jak poszerzyć swoje słownictwo w języku obcym?

1 lutego 2022

Poszerzanie słownictwa w trakcie nauki angielskiego jest szczególnie istotne. Również w języku ojczystym dobrze jest uczyć nowych pojęć, które pomogą nam opisać różne zjawiska. Szlifując angielski, trzeba jednak zachować rozsądek.…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady