piątek, 27 maja 2022r.

Kolory we wnętrzach. Kolorowe meble tapicerowane.

unnamed file 7

Świat stawia na kolor. Dokładniej na kolory, które mają za zadanie poprawić nam humor, samopoczucie, dodać energii i ogólnie odczarować ten szarobury świat wokół nas. W dziedzinie mody trendem 2022 roku ma być dopamine dressing. Barwne zestawienia kolorów naszych ubrań, odważne połączenia, intensywne i głębokie kolory mają pokazać, że wbrew wszelkim przeciwnościom idziemy do przodu i na wszelkie sposoby staramy się dodać sobie animuszu. 

Moda na zewnątrz i moda we wnętrzach.

Jeżeli większość czasu spędzamy jednak we wnętrzach naszych domów i mieszkań nic dziwnego, że ten kolor chcemy przenieść właśnie tutaj. Jeden strój to za mało? Więc może czas na kolorowe meble? A tutaj naprawdę można zaszaleć. Jak jednak ustrzec się przed niebezpiecznym nadmiarem? Sukienkę łatwo zmienić, ale już kanapę nie bardzo. Warto więc ryzykować?

Piękne tkaniny na meblach tapicerowanych.

Meble tapicerowane to oczywiście nie tylko tkanina obiciowa, ale to właśnie na niej spoczywa duża odpowiedzialność za to jak wygląda mebel i jak go postrzegamy. Oczywiście zwracamy uwagę na funkcjonalność danego materiału. Obecnie ta branża, to coraz nowocześniejsze tkaniny z dodatkami, które wpływają na trwałość obicia, ułatwiają czyszczenie i codzienną pielęgnację. Co za tym idzie, przedłużają żywotność mebla. Najważniejszy jednak jest kolor. To na nim spoczywa nasz wzrok w pierwszej kolejności. Piękne czyste, soczyste barwy przez długi czas. Wyobraźnia działa. To nie musi być intensywna czerwień. Możesz zakochać się w ciepłym pastelowym błękicie. Sofa czy kanapa w Twoim salonie w takim kolorze będzie dawką energii każdego dnia.  

Ale kolor to nie wszystko. Rodzaj tkaniny czujemy, dotykając ją. To, czy to delikatny welur, gładki aksamit, skóra czy miękki splot tapicerki robi ogromną różnicę w jego odbiorze i wpływa także na kolor. Struktura materiału w różny sposób odbija i pochłania światło, a co za tym idzie, dodaje głębi kolorom.

Zacznij od czegoś małego.

Jeżeli masz obawy czy intensywny kolor mebla nie znudzi Ci się zbyt szybko lub nie stanie się zbyt drażniący, zacznij od czegoś małego. Postaw na kolorowe dodatki albo na mały mebel typu puf czy fotel. W razie czego łatwo będzie go ukryć pod narzutą lub przestawić w mniej widoczne miejsce. Wielu ludzi pracujących w domach wybiera intensywną barwę jako kolor swojego fotela do pracy właśnie po to, żeby dodać sobie energii, obudzić w sobie kreatywność i cieszyć się ulubionym kolorem na co dzień.

Więc jak? Czy kolorowy trend, który odmienia szarą codzienność, ma szansę zagościć w Twoim domu? Może czas poszukać kolorowej kanapy, która wprawi Cię w dobry humor.  

 

 

Może spodobać Ci się również:

Sportowa elegancja - pomysły na stylizację

Sportowa elegancja – pomysły na stylizację

27 czerwca 2019

W obecnej dobie wyścigu kreatywności, projektanci serwują nam multum możliwości w dziedzinie wyglądu i trendów. Czerpią z przeszłości, przełamują konwenanse i szukają nowych rozwiązań. Niektóre pomysły są na tyle szalone,…

Czytaj więcej