czwartek, 30 maja 2024r.

Jakie tabletki na cellulit warto wybrać? Czym się kierować?

unnamed file 7

Celulitu nie trzeba leczyć, gdyż nie jest to choroba. Celulit, inaczej skórka pomarańczowa to przypadłość większej części populacji, szczególnie żeńskiej. Jest to nierównomierne odkładanie się tłuszczu lub wody pod skórą.

Ze względu na to, ciało przestaje być jedwabiście gładkie i niezbyt estetycznie wygląda. Ograniczona zostaje również drożność naczyń, a tym samym może zostać zaburzone oczyszczanie organizmu. To, jakie tabletki antycelulitowe, czy inne preparaty wybrać i co trzeba zrobić, by się pozbyć cellulitu można znaleźć w specjalistycznym sklepie oraz aptece z produktami najwyższej jakości. 

Tabletki na cellulit – dla kogo?

Dobrym pomysłem będzie zasięgnięcie rady i wybór tabletek dokładnie dopasowanych do indywidualnych potrzeb. Celulit występuje w dwóch rodzajach: tłuszczowy i wodny. Wybór, więc zacząć należy od określenia rodzaju celulitu.

Celulit wodny spowodowany jest zbieraniem się wody w organizmie. Ściśnięta skóra wygląda na pofałdowaną i pełną grudek oraz zagłębień. Może występować zarówno u osób szczupłych, jak też otyłych.

Jeśli chodzi o osoby otyłe, to przeważnie jednak będzie to drugi rodzaj skórki pomarańczowej. Celulit tłuszczowy pojawia się na otłuszczonych częściach ciała, na przykład na udach lub na brzuchu. Jest widoczny gołym okiem, bez ściskania.

Co powinny zawierać tabletki na cellulit?

Skuteczne tabletki zdecydowanie powinny zawierać składniki naturalne. Najlepiej wybrać taki skład, który będzie eliminował przyczynę cellulitu. W przypadku zbierania się tłuszczu, warto sięgnąć po środki zwiększające metabolizm, a w przypadku nadmiaru wody – tabletki wspomagające jej wydalanie.

W skład powinny wchodzić wyciągi z ziół, olej z ryby i ekstrakty roślin wspomagających przemianę materii. Dobrze dobrane tabletki nie tylko pozwolą na uzyskanie efektu wygładzenia, ale ogólnej poprawy zdrowia. Pamiętać jedynie trzeba, że każdy suplement nie zastąpi prawidłowej diety i zdrowego trybu życia.

Dobra jakość – dobry efekt

Dobry efekt zawsze idzie w parze z jakością produktu. W tym przypadku nie zaleca się sięgania po tabletki reklamowane, jako szybko działające. Pamiętać trzeba, że szybko, nie oznacza dobrze. Wobec tego warto zastanowić się nad wyborem produktu, który czas działania ma wydłużony, ale za to efekt murowany.

Prowadząc niechlujny tryb życia można narazić się i na calulit i na utratę zdrowia. Żaden suplement diety nie zastąpi zbilansowanej diety oraz odpowiedniego podejścia do życia. Dlatego zanim wybrane zostaną suplementy diety, najpierw tą dietę trzeba ustalić.

Może spodobać Ci się również:

Ile kosztuje terapia Orthokine? Sprawdzamy czy takie leczenie jest skuteczne

1 stycznia 2022

Wraz z wiekiem, zmiany zwyrodnieniowe stawów się nasilają. To normalny proces wynikający ze starzenia się ciała i zużycia chrząstki oddzielającej kości w połączeniach. Nie da się go całkowicie zwalczyć, stosując…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady