środa, 21 lutego 2024r.

Jak szybko sprzedać mieszkanie?

Jak szybko sprzedać mieszkanie?

Dość często zdarza się sytuacja, że ktoś bardzo pilnie potrzebuje zbyć swoją nieruchomość przeznaczoną na cele mieszkaniowe. Jak wiadomo tego typu dobra, nie należą do bardzo płynnych, są jednak sposoby na to by szybko sprzedać mieszkanie.

Gdzie można ogłaszać sprzedaż mieszkania?

Aby mieszkanie szybko znalazło nabywcę trzeba skonstruować odpowiednie ogłoszenie i zamieścić je w dobrym miejscu. W sieci znajdziemy wiele stron, na których możemy promować sprzedaż mieszkania. Służą do tego celu specjalnie zaprojektowane portale ogłoszeniowe skupiające się na rynku nieruchomości. Oprócz tego można korzystać z portali ogłoszeniowych ogólnotematycznych oraz promować się w działach ogłoszeniowych lokalnych portali informacyjnych.

Ponadto wiadomość o sprzedaży można umieszczać na grupach na portalach społecznościowych. Warto także zamieszczać ogłoszenia w prasie lokalnej oraz wieszać je na tablicach niedaleko miejsca położenia nieruchomości. Ważne, żeby zawsze odbierać telefon, aby nie pominąć żadnego zapytania – jeśli nie masz czasu – możesz skorzystać np. z usług wirtualnej sekretarki.

Jak napisać ogłoszenie o sprzedaży?

Dobrze skonstruowane ogłoszenie to takie, które ma kilka czytelnych zdjęć oraz szczegółowy opis. Istotna będzie także proponowana cena sprzedaży. Jeśli chodzi o zdjęcia to należy je robić w świetle dziennym z użyciem dobrego aparatu. Najlepiej zrobić po jednym zdjęciu w każdym pomieszczeniu plus zdjęcie otoczenia budynku. W opisie należy wskazać metraż, ilość pokoi, piętro, wystawę okien. Warto wskazać także rok i technologię budowy.

Przyszłych nabywców z pewnością zainteresuje także, czy mieszkanie wymaga remontu oraz to czy kuchnia jest widna. Dobrze jest wspomnieć o istnieniu komórki lokatorskiej, parkingu podziemnego czy miejsca postojowego na zewnątrz. Jeśli mieszkanie jest zarządzane przez wspólnotę i w związku z tym są niskie opłaty to również warto o tym napisać. Aby zachęcić nabywców należy też wymienić zalety konkretnej lokalizacji a więc bliskość do przystanku komunikacji, parku, szkoły, przedszkola czy przychodni.

Ustalając cenę należy najpierw sprawdzić, co oferują inni sprzedawcy w danej okolicy. Dobrze jest, by cena była, chociaż odrobinę niższa od tego, co oferuje konkurencja. Zdecydowanie warto dodać adnotację, że cena jest do negocjacji, bo to przyciąga wielu kupujących.

Może spodobać Ci się również:

Periodontolog – co leczy? Kiedy leczenie periodontologiczne jest konieczne?

1 maja 2022

Choroby przyzębia należą do bardzo częstych problemów, z którymi pacjenci przychodzą do gabinetów stomatologicznych. Szybkie rozpoczęcie leczenia może skutecznie pomóc pozbyć się przykrych dolegliwości związanych z chorobami przyzębia. Warto jednak…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady