czwartek, 30 maja 2024r.

Jak dostać kredyt na mieszkanie? Czy każda osoba może uzyskać kredyt hipoteczny?

photo-1630699144641-72fa7a6b8aa1cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwyN3x8YXBhcnRtZW50fGVufDF8MHx8fDE2NzgyNzM5MTUixlibrb-4.0.3q80w1080

Zakup mieszkania po uzyskaniu kredytu hipotecznego to bardzo często spotykana sytuacja. Dzieje się tak, ponieważ nie każdego stać na mieszkanie finansowane ze swoich własnych środków. Co więcej, wiele osób woli płacić comiesięczną ratę, niż czynsz związany z wynajęciem mieszkania od kogoś innego. Jakie kroki należy podjąć, aby uzyskać kredyt na mieszkanie i czy każdy, może zaciągnąć takie zobowiązanie?

Kredyt na mieszkanie – jak uzyskać takie zobowiązanie?

Jeżeli chcemy kupić mieszkanie z pomocą kredytu hipotecznego, należy wykonać odpowiednie kroki. Pierwszym z nich jest wybór banku, w którym będziemy chcieli zaciągnąć zobowiązanie. Tutaj, warto zwrócić uwagę na całkowity koszt kredytu i warunki, na jakich można otrzymać pomoc finansową.

Udanie się do banku to dopiero początek, gdyż niezbędne jest tu dopełnienie wielu formalności oraz przedstawienie wymaganych dokumentów. Osoby, które spełnią wszystkie wymagania z pewnością otrzymają kredyt. Należy, więc wiedzieć, że samo złożenie wniosku nie jest równoznaczne z udzieleniem kredytu.

Jakie wymagania należy spełnić, aby uzyskać kredyt hipoteczny?

Najważniejszym elementem, który wpływa na decyzję o tym, czy otrzymamy kredyt hipoteczny jest wkład własny, który zazwyczaj wynosi od 10% – 20% wartości mieszkania. Wkład własny obejmuje nie tylko pieniądze, ale też między innymi nieruchomości. Poza wkładem własnym istotna jest też zdolność kredytowa.

To ile zarabiamy, wpływa na wysokość kredytu, jaki zostanie udzielony. Im większe jest nasze wynagrodzenie, tym większą kwotę można otrzymać. Warto zwrócić uwagę także na wiek kredytobiorcy.

Największe szanse na uzyskanie porządnej kwoty kredytu mają osoby do 35 lat. Spłacanie kredytu to długoletni proces, dlatego bank musi dokładnie przeanalizować sytuację kredytobiorcy. O kredyt można starać się bez względu na to, czy mieszkanie, które chcemy kupić pochodzi z rynku wtórnego, czy są to nowoczesne apartamenty z tarasem z rynku pierwotnego.

Czy każdy może otrzymać kredyt hipoteczny?

Spełnienie określonych wymagań przez kredytobiorcę jest równoznaczne z udzieleniem kredytu. Niestety nie każdy może otrzymać taki kredyt. Często przeszkodą są tutaj zarobki, a także umowa zawarta z pracodawcą.

Brak zdolności kredytowej nie jest powodem, który całkowicie uniemożliwi zaciągnięcie zobowiązania. Jeżeli nasza sytuacja finansowa się poprawi, będziemy mogli ponownie starać się o kredyt.

Warto wiedzieć, że kupując mieszkanie, trzeba postawić na wygodę i nowoczesność. Mieszkanie loftowe oraz lokale urządzone w innym równie popularnym stylu to świetna propozycja dla każdego kupującego.

Może spodobać Ci się również:

Jak szybko sprzedać mieszkanie?

Jak szybko sprzedać mieszkanie?

16 sierpnia 2019

Dość często zdarza się sytuacja, że ktoś bardzo pilnie potrzebuje zbyć swoją nieruchomość przeznaczoną na cele mieszkaniowe. Jak wiadomo tego typu dobra, nie należą do bardzo płynnych, są jednak sposoby…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady