sobota, 10 czerwca 2023r.

Ile kosztują implanty zębowe? Sprawdź jaką ilość środków powinieneś przygotować na zabieg

Utrata zęba stałego może zmienić nasze funkcjonowanie. Jeśli tylko pojedynczy element korony musi zostać usunięty, nie jest to jeszcze aż tak odczuwalne. Gdy jednak utracimy kilka zębów, przeżuwanie pokarmów może stać się problematyczne. Na szczęście jest sposób, aby temu zaradzić… W miejsce starego zęba można zainstalować implanty… Ile kosztuje taki zabieg?

Czym są implanty zębowe?
To drobne elementy najczęściej przygotowane z tytanu, które są wkręcane w kość szczęki. Ich montaż umożliwia późniejsze przymocowanie na stałe korony zębowej, która doskonale imituje naturalne szkliwo. To więc prosty sposób na uzupełnienie ubytków, powstałych w wyniku usunięcia zębów.

Nie u każdego można zastosować implanty. Taki zabieg łatwo przeprowadzić, gdy kość szczękowa w miejscu ubytku jest odpowiednio ukształtowana. Bardzo często, gdy zabieg wyrywania zębów przeprowadzony był dawno, tkanka kostna zawiera liczne ubytki, uniemożliwiające montaż implantu. Przychodnia stomatologiczna pomoże sprawdzić, czy ten sposób leczenia będzie możliwy do przeprowadzenia.

W jaki sposób montowane są implanty?
W pierwszej kolejności pacjenta powinien zobaczyć doświadczony stomatolog. Gdynia jest miejscem, w którym nasza klinika udostępnia szereg usług związanych z diagnostyką zębów, protetyką oraz implantologią. Na wstępnym wywiadzie lekarz konsultuje stan zębów z pacjentem, ustala szczegóły współpracy i kontroluje aktualny stan uzębienia.

Przed zabiegiem wszczepienia implantów, przeprowadza się szereg badań. Organizm musi być w pełni przygotowany, ponieważ proces instalacji tytanowej wkładki wiąże się z ingerencją w tkankę kostną, która jest szczególnie wrażliwa. Po wykonaniu niezbędnych badań ustala się termin zabiegu.

Gabinet stomatologiczny może przeprowadzić instalację implantu w ciągu jednego dnia. Zabieg realizowany jest przy znieczuleniu ogólnym i polega na wszczepieniu tytanowego implantu oraz zamontowaniu górnej osłony. W niektórych przypadkach obie czynności rozdziela się w czasie po to, by wszczep lepiej zrósł się z kością. Po całkowitym zagojeniu specjalista instaluje zewnętrzną koronę zęba.

Ile kosztuje taki zabieg?
Cena wszczepienia pojedynczego implantu zazwyczaj mieści się w przedziale 2 do 5 tysięcy złotych. Koszty zależą przede wszystkim od stanu zdrowia pacjenta, konieczności przeprowadzenia dodatkowych zabiegów, rodzaju implantów oraz stopnia skomplikowana całej operacji.

Warto podkreślić, że choć stomatolodzy doskonale znają się na swojej pracy, wszczepienie implantu nieodłącznie wiąże się z ryzykiem powikłań. Wybierając tę formę leczenia należy więc mieć na uwadze konieczność przedłużenia lecenia, w przypadku, gdy dojdzie do infekcji lub zapalenia tkanki kostnej.

Może spodobać Ci się również:

Skąd pochodzi pizza? Czy faktycznie to włoskie danie?

1 stycznia 2022

Dziś to smakowite ciasto króluje na niemal każdym stole. Dawniej jego popularność była bardziej ograniczona, choć pierwszy pomysł na ciasto wcale nie pojawił się we Włoszech.  Gdzie zatem przygotowano pierwszą…

Czytaj więcej