poniedziałek, 22 kwietnia 2024r.

Headhunter – kto to? Dlaczego warto korzystać z jego usług?

Headhunter - kto to? Dlaczego warto korzystać z jego usług?

Znalezienie prawdziwych specjalistów na rynku pracy bywa sporym wyzwaniem, przed którym stoją pracodawcy. Jeśli pragną oni zatrudnić w krótkim czasie ekspertów w swojej dziedzinie, przeprowadzić skuteczny proces rekrutacyjny i adaptację nowych pracowników, warto skorzystać z pomocy fachowców. W tym przypadku doskonałym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług headhuntera. To właśnie dzięki tak wykwalifikowanej osobie, każda firma może maksymalnie wykorzystać potencjał i rozwijać się, zyskując pozycję lidera w branży.

Headhunter – kim jest?

Dla wielu osób nazwa headhunter jest zupełnie obca, jednak gdy pojawia się jej polski odpowiednik, czyli łowca głów, wszystko wydaje się jasne. To nikt inny, jak osoba, której zadaniem jest pozyskiwanie talentów – pracowników wysokiego szczebla czy o specyficznej specjalizacji, aktywnie poszukując ich i rekrutując przy wykorzystaniu bezpośrednich kontaktów. Heandhunter działa bardzo bezpośrednio, musi być osobą kontaktową, ponieważ poprzez budowanie relacji jest w stanie znaleźć odpowiedniego kandydata do pracy i „wyciągnąć” go, mówiąc kolokwialnie, z jednej firmy do drugiej.

Szczególnym wyzwaniem, przed którym staje headhunter, jest docieranie do osób, które już mają pracę. Nie oczekują oni biernie na aplikacje od kandydatów, a aktwnie zdobywają kontakty, oferują atrakcyjne stanowiska i warunki zatrudnienia, przekonując tym samym do zmiany. Najczęściej łowcy głów pełnią stanowiska w agencjach rekrutacyjnych, jednak realizując zlecenia klientów zewnętrznych. Niekiedy zdarza się jednak, że działają oni w działach HR konkretnych przedsiębiorstw.

Na czym polega praca i pomoc headhuntera?

Praca headhuntera to prawdziwa misja oraz przygoda w jednym ze względ na dużą różnorodność obowiązków. Łowcy głów wspierają pracodawców na wiele sposobów. Z jednej strony poszukują kandydatów na stanowiska specjalistyczne w danej dziedzinie lub managerów. Bywa to sporym problemem, ponieważ pozyskanie specjalistów wcale nie jest proste. Dlatego też headhunterzy muszą być dobrze zorientowani w branży, dla której rekrutują pracowników. To osoba mająca oczy dookoła głowy, która samodzielnie szuka, interesuje się, argumentuje, aż w końcu rekrutuje.

Z drugiej strony headhunter to doskonały mówca, który sztukę argumentacji ma opanowaną do perfekcji. Wynika to z faktu, że musi przekonywać potencjalnych kandydatów do zmiany miejsca pracy, pokazując korzyści płynące z takiej zmiany. Przygotowanie atrakcyjnej oferty, ukazanie przewagi nowego pracodawcy nad obecnym, oszacowanie umiejętności i kompetencji pracownika to tylko część z zadań, jakie stoją przed łowcą głów.

Usługi headhuntera – dlaczego warto z nich skorzystać?

Bez dwóch zdań pomoc headhuntera niesie za sobą ogrom korzyści, które z pewnością docenią pracodawcy. To w końcu osoby, które doskonale znają się na nowoczesnych narzędziach networkingowych czy portalach HR, znają rynek pracy, potrafią zrozumieć oczekiwania klientów oraz budować relacje i zaufanie, jakie owocuje przez wiele lat. Dzięki takim umiejętnościom, łowcy głów działają zdecydowanie kompleksowo i z pełną świadomością. Headhunter to prawdziwy ekspert, a współpraca z nim jest korzystna zarówno dla pracodawców, jak i pracowników. To bezkonkurencyjne wsparcie, dzięki któremu każda firma ma szansę rozwijać się i wykorzystywać swój potencjał w maksymalnym stopniu.

Może spodobać Ci się również:

Nastoletni dżentelmen, czyli jak przekonać młodego człowieka do eleganckiego garnituru?

1 kwietnia 2022

Chłopcy w wieku kilkunastu lat, w większości kompletnie nie myślą o tym, żeby nosić garnitury. Tak formalne stroje kojarzą się zazwyczaj z wiekiem już dojrzałych mężczyzn, a z nastolatkami bardziej…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady