niedziela, 14 lipca 2024r.

Czy pracując w Niemczech, możesz skorzystać z porady/pomocy prawnej w języku polskim? Gdzie szukać pomocy, gdy napotkasz problemy pracując za granicą?

photo-1589829545856-d10d557cf95fcropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwzfHxsYXd8ZW58MXwwfHx8MTY2NDYyMzYxMAixlibrb-1.2.1q80w1080

Praca w Niemczech niesie wiele korzyści, głównie tych pod względem finansowym. Obecnie coraz częściej wyjeżdżamy na granicę, aby móc poprawić jakość swojego życia, ale też zmienić dotychczasowe otoczenie i spróbować czegoś nowego. Należy wiedzieć, że pracując za granicą, można napotkać różne problemy związane z zatrudnieniem. Czy masz możliwość skorzystania w takiej sytuacji z porady prawnej w języku polskim?

Pomoc prawna w Niemczech w języku polskim – czy to możliwe?

Czy musisz znać przepisy prawa niemieckiego, pracując w Niemczech? Warto znać podstawowe przepisy regulujące kwestię Twojej pracy, ale oczywiście nie ma takiego wymogu. Istnieje tutaj inne rozwiązanie.

Wiele osób zatrudnionych za naszą granicą obawia się skorzystania z pomocy prawnej na terenie Niemiec. Czy te obawy są słuszne? Oczywiście, że nie!

W razie pojawienia się problemów związanych z Twoją pracą możesz skorzystać z pomocy prawnej w języku polskim. Pomoc ta jest oferowana, jeśli sprawa dotyczy pracodawcy w Niemczech.

Jak znaleźć profesjonalne doradztwo z zakresu niemieckiego prawa pracy?

Znalezienie usług prawnych na terenie Niemiec nie jest trudne. Szukając jednak usług prawnych udzielanych w języku polskim, musisz zwrócić szczególną uwagę na istotne szczegóły. Większość porad udzielanych jest w języku niemieckim, jednak prawnik niemiecki może też świadczyć usługi we współpracy z polską firmą, która oferuje tłumaczenia polsko-niemieckie.

Jeśli już znajdziesz konkretnego prawnika, sprawdź, jakie dokładnie usługi oferuje i w czym się specjalizuje. Ważne jest, aby w zakres kompetencji wchodziły zagadnienia z zakresu wypowiedzeń i przepisów regulujących zatrudnienie, gdyż pozwoli to na rozwiązanie Twojego problemu dotyczącego zwolnienia z pracy.

Kolejnym ważnym aspektem jest cena usług. Prawnik w Niemczech z reguły pobiera opłaty już od pierwszej porady prawnej. Natomiast można skorzystać ze wstępnej, bezpłatnej oceny prawnej w przypadku konsultacji z firmą partnerską.

Jakie problemy związane ze zwolnieniem wymagają konsultacji z prawnikiem?

W czasie zwolnienia może pojawić się wiele problemów. Największym problemem jest jednak nieoczekiwane zwolnienie pracownika zatrudnionego na terenie Niemiec. Wiele z wypowiedzeń nie jest zasadnych i dlatego należy dochodzić swoich praw, aby zyskać przysługujące korzyści.

Aby określić dokładnie to, czy zwolnienie jest niezgodne z przepisami, należy dobrze przeanalizować ten dokument oraz przebieg Twojego zatrudnienia. Jeśli uważasz, że wypowiedzenie zawiera błędy, został nieprawidłowo wyliczony okres wypowiedzenia, dokument został przekazany w niewłaściwej formie lub obowiązuje Cię szczególna ochrona przed zwolnieniem, powinieneś jak najszybciej zgłosić sprzeciw.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 8

Praca zdalna – do kiedy?

1 lutego 2021

Mimo że jeszcze rok temu wielu osobom ciężko byłoby sobie wyobrazić, aby pracować z domu, dziś  niestety taką mamy rzeczywistość. Praca zdalna stała się jednym z rozwiązań, co ciekawe okazało…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady