niedziela, 16 czerwca 2024r.

Co robi deweloper? Czy deweloper odpowiada wyłącznie za budowę mieszkań?

photo-1490122417551-6ee9691429d0cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxNDl8fGFwYXJ0bWVudHxlbnwxfDB8fHwxNjc4MjczOTE2ixlibrb-4.0.3q80w1080

Mieszkania deweloperskie cieszą się naprawdę ogromnym zainteresowaniem wśród osób kupujących. Nowoczesne budownictwo oraz wysoki standard wykończenia takich mieszkań sprawia, że chętnie wybieramy nowe nieruchomości. Jednak niewiele osób zastanawia się, kim dokładnie jest deweloper, za co odpowiada i jaką rolę odgrywa w procesie sprzedaży mieszkań.

Deweloper – czym się zajmuje?

Głównym zadaniem dewelopera jest budowanie nieruchomości oraz zarządzanie nimi na każdym etapie powstawania, aż do momentu sprzedaży. Do zadań dewelopera należy zakup nie tylko działki, ale też uzyskanie wymaganych pozwoleń, czy zatrudnienie pracowników potrzebnych w czasie budowy. Ważną czynnością jest także przygotowanie projektu, na podstawie którego powstanie nieruchomość (prace te zlecane są architektowi).

Deweloper ma bardzo dużo zadań, jeśli chodzi o nowe inwestycje, dlatego praca ta jest bardzo odpowiedzialna i wymaga od takiej osoby pełnego zaangażowania. Powstałe mieszkania deweloperskie Łódź związane są nie tylko z samą ich budową, ponieważ często muszą zostać one całkowicie wykończone. Oczywiście kupując mieszkania od dewelopera, można je także wykończyć samodzielnie, a więc to, jaka oferta zostanie wybrana, zależy już od klienta.

Czy zakup mieszkania od dewelopera to dobry pomysł?

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby nowe mieszkania Łódź pochodziły właśnie od dewelopera. Zakup ten jest w pełni bezpieczny, ponieważ deweloper musi przestrzegać zapisów zawartych w ustawie deweloperskiej. Ponadto potencjalni klienci mogą sprawdzić dewelopera i jego poprzednie inwestycje, co pozwoli podjąć świadomą decyzję dotyczącą współpracy.

W przeciwieństwie do mieszkań z rynku wtórnego mamy tu pewność, że budynek oraz wszelkie instalacje są nowe. Poza tym stan mieszkania w tym przypadku również jest bez zarzutu, co jeszcze bardziej zachęca do zakupu.

Czy deweloper zajmuje się wyłącznie sprzedażą nowych lokali?

Wiele osób kojarzy nowe lokale pochodzące z inwestycji deweloperskich ze sprzedażą. Oczywiście w większości przypadków tak się dzieje, jednak zdarza się też, że takie lokale są wynajmowane. Jest to rzadsze zjawisko, ponieważ deweloper woli sprzedać nieruchomość, co przynosi większe i pewne zyski.

Deweloperzy budują mieszkania spełniające jak największe wymagania klientów, a tym samym wpływające na ich duże zadowolenie. Inwestorzy dokładają wszelkich starań, aby inwestycja przebiegła zgodnie z planem, ponieważ w przyszłości przełoży się to na sprzedaż.

Może spodobać Ci się również:

Za duże buty sportowe – co zrobić?

1 września 2023

Kupując buty, powinniśmy dokładnie sprawdzić upatrzone produkty pod kątem jakości i dopasowania. W trakcie przeglądania możemy popełnić pochopną decyzję i wybrać warianty, które nie będą nam odpowiadać. Bardzo często orientujemy…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady