niedziela, 16 czerwca 2024r.

Co odstrasza komary? Czy warto korzystać z domowych sposobów?

Co odstrasza komary? Czy warto korzystać z domowych sposobów?

Sezon letni to upragniony czas zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Niestety pomimo ciepłych i pogodnych dni dochodzi do sytuacji, które potrafią nam uprzykrzyć chwile spędzane na zewnątrz. Jednym z takich problemów są komary, które mają duży wpływ na komfort przebywania na świeżym powietrzu. Co zrobić, aby skutecznie się przed nimi ochronić oraz w jaki sposób zabezpieczyć dzieci?

Sprawdzone sposoby na komary

Niestety w sprzedaży dostępnych jest wiele środku, które mają słabe działanie bądź wcale nie działają na komary. Aby skutecznie się ich pozbyć, warto wybierać wyłącznie sprawdzone preparaty. Ważną kwestią podczas doboru środków odstraszających komary są również ewentualne reakcje alergiczne.

Chociaż do takich sytuacji dochodzi dosyć rzadko to jednak przed użyciem konkretnego produktu, trzeba zrobić próbę na skórze. Czynność tę należy przeprowadzać głównie u dzieci, ponieważ to one są najbardziej narażone na odczyny alergiczne.

Jednym z nowoczesnych rozwiązań dotyczących ochrony przed komarami jest bransoletka przeciw komarom. Jej użycie jest bardzo proste, a także nie trzeba rozprowadzać żadnych preparatów na skórze. Co więcej, może być ona stosowana także u dzieci.

Domowe sposoby na komary

Wiele osób w celu ochrony przed komarami sięga po gotowe środki, które możemy kupić w większości sklepów i aptek. Oprócz tego istnieją również domowe sposoby, które mają za zadanie odstraszać komary, ale nie każdy z nas chce po nie sięgać, ponieważ obawiamy się, że nie będą one skuteczne.

Oczywiście wszelkie obawy są bezpodstawne, jednak pomimo tego większość z nas woli bardziej wygodne rozwiązania w postaci gotowych środków do nakładania na skórę lub innych gadżetów. Warto wiedzieć, że do odstraszania komarów idealnie sprawdzają się również specjalne rośliny doniczkowe, a nawet cebula i czosnek.

Wszystkie powyżej wymienione sposoby są warte uwagi. Jednak zanim któryś z nich wypróbujemy, powinniśmy przemyśleć, czy taka metoda będzie dla nas odpowiednia.

Dlaczego należy unikać komarów?

Komary to owady, których chcemy za wszelką cenę uniknąć. Niestety nie zawsze jest to możliwe, z racji tego, że w sezonie letnim można spotkać je praktycznie wszędzie. Z tego powodu powinniśmy skutecznie się przed nimi chronić.

Ugryzienia komarów wbrew pozorom mogą doprowadzić do różnych powikłań. I chociaż w większości przypadków kończy się zwykłym swędzeniem to są osoby, w tym również dzieci, u których reakcja jest dosyć silna.

Do poważnych problemów może dojść także wtedy, gdy dana osoba jest uczulona na ugryzienia komarów. Taka sytuacja zazwyczaj wymaga podania leków przeciwhistaminowych.

Może spodobać Ci się również:

Co jeść, by mózg był nam "wdzięczny"?

Co jeść, by mózg był nam „wdzięczny”?

3 lipca 2019

W dzisiejszym świecie powstają coraz to nowsze diety, które mają pomóc w utrzymaniu szczupłej i zgrabnej sylwetki. Dlatego też obecnie diety kojarzą nam się głównie z odchudzaniem. Jednak czy tylko…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady