środa, 21 lutego 2024r.

Jaka taśma do pakowania paczek? Na jakie szczegóły warto zwrócić uwagę?

Jaka taśma do pakowania paczek? Na jakie szczegóły warto zwrócić uwagę?

Pakowanie paczek to odpowiedzialne zadanie dla osoby, która się tym zajmuje. Jeżeli karton zostanie źle zaklejony zawartość, może wypaść. Co więcej, dobrze zaklejona przesyłka uniemożliwia zobaczenie jej zawartości przez osoby trzecie. Żeby jednak czynność ta była odpowiednio wykonana konieczne, jest użycie dobrej taśmy.

Szerokość taśmy – kiedy zwrócić na nią uwagę?

Zabezpieczanie kartonów lub innych paczek powinno odbywać się wyłącznie przy użyciu szerokiej taśmy. Pozwoli to na dokładne sklejenie obu końców i sprawi, że nie będą się one rozchodziły. Niestety zdarza się, że niektóre osoby używają zbyt wąskiej taśmy, a co za tym idzie, istnieje zagrożenie, że zawartość paczki wypadnie.

Taka sytuacja może mieć miejsce też w przypadku niedostatecznej ilości taśmy, jaką użyliśmy do klejenia. Podczas pakowania paczek koniecznie trzeba zwrócić uwagę na jakość pakowania, a niekiedy trzeba nakleić jej nieco więcej.

Standardowym rozmiarem, który jest najczęściej używany to 48 mm, ale w sprzedaży dostępne są również taśmy o większej i mniejszej szerokości. Ważne jest, żeby umieć dobrać odpowiednią taśmę do tego, co będziemy nią obklejać.

Rodzaj taśmy, jaki wybrać?

Czasem oprócz tradycyjnej taśmy na kleju akrylowym istnieje konieczność użycia także innego rodzaju. Ma to miejsce wtedy, gdy przesyłka jest duża i ciężka lub znajduje się w miejscu, gdzie jest duża wilgotność.

Wtedy świetnie sprawdzi się taśma kauczukowa, która jest odporna na tego typu czynniki. Zdarza się, że paczki muszą być przechowywane w niskich temperaturach dlatego też tutaj najlepiej, sprawdzi się taśma, gdzie zastosowano kauczuk naturalny.

Warto wiedzieć, że jest ona odporna także na wysokie temperatury. Niestety ceny takich taśm są wyższe z uwagi na ich właściwości dlatego, jeżeli mamy do czynienia ze standardowymi paczkami używana jest tradycyjna taśma klejąca.

Jakich taśm unikać?

Zdarza się, że z powodu niskiego budżetu decydujemy się na zakup najtańszych taśm. Takie rozwiązanie nie jest dobre, gdyż niska cena może oznaczać, że jakość produktu nie jest zbyt zadowalająca. W momencie pakowania paczek nie możemy sobie pozwolić na użycie produktu, który nie będzie spełniał swojej funkcji.

Warto również unikać taśm niewiadomego pochodzenia. Często są one wytwarzane przy jak najmniejszych kosztach, a więc ich skuteczność najprawdopodobniej nie będzie dobra.

Żeby mieć pewność, że konkretna taśma będzie odpowiednia najlepiej ją przetestować. W tym celu należy kupić kilka sztuk. Dzięki temu zobaczymy czy taśma się nie odkleja i jaka jest jej trwałość.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 2

Ile kosztuje car detailing? Zabiegi pielęgnacyjne dla Twojego auta

1 listopada 2020

Zadbany, czysty i świetnie prezentujący się z zewnątrz jak i od wewnątrz samochód znacznie łatwiej będzie można sprzedać w przyszłości. Z tego też powodu opłaca się raz na jakiś czas…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady