poniedziałek, 25 września 2023r.

Biuro rachunkowe – stacjonarne czy online?

Biuro rachunkowe - stacjonarne czy online?

Prowadzenie działalności gospodarczej nie jest proste, szczególnie w przypadku, gdy dopiero rozwijamy swoją firmę. Niezależnie od tego, czy prowadzimy już dobrze prosperujące przedsiębiorstwo, czy stawiamy dopiero pierwsze kroki w biznesie, biuro rachunkowe to podstawa. Pozostaje pytanie, czy zdecydować się na współpracę z biurem stacjonarnym, czy online? Jakie są różnice i czym się kierować podczas wyboru biura?

Stacjonarne czy online?

Obecnie zacierają się granice między usługami stacjonarnymi oraz internetowymi, szczególnie w przypadku prowadzenia księgowości. W zasadzie biuro stacjonarne niewiele różni się od firmy działającej online. Oferta jednej i drugiej firmy jest zbliżona, większość spraw dopełnia się, tak czy inaczej, za pośrednictwem sieci. Obecnie nie ma konieczności obrotu dokumentami w formie papierowej, gdyż można korzystać z nich w formie elektronicznej, co pozwala zaoszczędzić bardzo dużo czasu.

Oczywiście niektórzy cenią sobie kontakt ze specjalistami z biura rachunkowego twarzą w twarz i nie ma w tym nic dziwnego. Mimo to wielu przedsiębiorców nie ogranicza się do szukania doradców podatkowych i księgowych do najbliższej okolicy.

Tanie biuro rachunkowe

Mimo że kiedyś każda firma posiadała księgową na etat, dziś powoli odchodzi się od takiego modelu współpracy. Jeżeli firma nie jest wielką korporacją, bez problemu wystarczy współpraca z biurem rachunkowym online, co jest niezwykle wygodne i pozwala zaoszczędzić dużo czasu.

Biura rachunkowe online to znak naszych czasów, dziś wystarczy podłączenie do sieci i odpowiednie programy, aby móc wykonywać obowiązki księgowego bez obecności w biurze. Takie usługi są tańsze i nie wymagają zatrudniania księgowej/księgowego na etat, dzięki temu można zredukować koszty w firmie.

Jak znaleźć dobre biuro rachunkowe?

Wybór biura rachunkowego nie może być dziełem przypadku, nie należy sugerować się też wyłącznie ceną. Oczywiście nie trzeba od razu decydować się na współpracę z najdroższym biurem rachunkowym, jest dużo dobrym firm, które zapewniają przystępne ceny i wysoką jakość usług.

Dobre biuro powinno skupiać specjalistów z poszczególnych dziedzin. Musi mieć certyfikaty, pozwolenia, a także ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Szukając biura rachunkowego, warto sugerować się opiniami poprzednich i obecnych klientów, które można bez problemu znaleźć w sieci.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 9

Podatek od czynności cywilnoprawnych – kto płaci składkę?

1 października 2021

Zgodnie z prawem, niektóre transakcje w obrocie gospodarczym są obciążone dodatkowym podatkiem od czynności cywilno-prawnych. To danina, która od 2001 roku zastępuje opłatę skarbową dotyczącą umów i oświadczeń woli o…

Czytaj więcej