poniedziałek, 22 kwietnia 2024r.

Zamykanie naczynek – jaka metoda jest najlepsza?

Zamykanie naczynek - jaka metoda jest najlepsza?

Zamykanie naczynek to zabieg medycyny estetycznej, który przynosi bardzo dobre rezultaty. Pozbycie się pajączków wpływa pozytywnie na komfort kobiety, jej pewność siebie oraz samopoczucie. Jaką metodę jednak wybrać, aby była skuteczna?

Kiedy pojawiają się rozszerzone naczynka?

Problem dotyczy głównie kobiet, które mają tendencję do skóry suchej oraz wrażliwej. Dolegliwość nie dotyczy jednak tylko twarzy, ponieważ dość często pajączki pojawiają się również na nogach. Na cerze pojawiają się głównie na policzkach, w okolicy nosa oraz brody. Można rozpocząć walkę z nimi za pomocą kremów przeznaczonych do twarzy naczynkowej, jednak będzie to działanie doraźnie i problem powróci. Rozszerzone naczynka uwidaczniają się po spożyciu alkoholu, po wypiciu gorącego napoju, zjedzeniu pikantnej potrawy oraz przy stresujących sytuacjach, kiedy wzrasta ciśnienie krwi. 

Najskuteczniejsza metoda na pajączki

Medycyna estetyczna przychodzi na ratunek paniom! Laserowe zamykanie naczynek za pomocą urządzenia IPL lub lasera diodowego jest najskuteczniejszą metodą na rynku. Metoda laserowa jest całkowicie nieinwazyjna, a skóra po niej pozostaje gładka i elastyczna. 

Zabieg trwa krótko oraz jest bezpieczny dla zdrowia. Należy jednak pamiętać, że istnieją również przeciwwskazania do jego wykonywania. Lekarz wcześniej musi przeprowadzić szczegółową ankietę, która ma na celu wykluczenie wielu zakaźnych chorób skórnych.

Ile kosztuje zabieg i jak często go powtarzać?

Sesja laserem IPL kosztuje około 300 zł za jedną wizytę. Laserowe zamykanie naczynek odbywa się w kilku zabiegach, co kilka tygodni, a czasem miesięcy. Efekty mogą być w pełni widoczne już po pierwszej sesji – ale najczęściej terapię powinno się powtórzyć ok. 3 razy w odstępie co 4-6 tygodni. 

Pielęgnacja skóry po zabiegu

Wykonanie laserowego usuwania naczynek to nie wszystko. Bardzo ważna dla cery jest dalsza pielęgnacja, która w połączeniu z serią zabiegów da nam pożądany efekt. Przede wszystkim po wizycie w gabinecie należy zrezygnować z opalania oraz nie eksponować zbyt długo twarzy na słońce. Równie ważne jest zrezygnowanie z treningów i dużego wysiłku fizycznego, co mogłoby doprowadzić do zwiększenia ciśnienia krwi. W pierwszej fazie zabiegów kobieta nie powinna robić makijażu. Kosmetyki stosowane na twarz (głównie do jej nawilżenia) nie mogą zawierać w sobie alkoholu.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 8

Jaką armaturę łazienkową wybrać? Czym się kierować?

1 kwietnia 2021

Urządzając mieszkanie zazwyczaj w sposób przemyślany zwracamy uwagę na każdy szczegół. To co praktyczne i funkcjonalne musi również być atrakcyjne, estetyczne i dopasowane do całości aranżacji. Każde pomieszczenie z osobna…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady