niedziela, 14 lipca 2024r.

Sportowa elegancja – pomysły na stylizację

Sportowa elegancja - pomysły na stylizację

W obecnej dobie wyścigu kreatywności, projektanci serwują nam multum możliwości w dziedzinie wyglądu i trendów. Czerpią z przeszłości, przełamują konwenanse i szukają nowych rozwiązań. Niektóre pomysły są na tyle szalone, że nigdy nie schodzą z wybiegu, podczas gdy inne z nich są w pełni akceptowane przez społeczeństwo i wykorzystywane w modzie ulicznej. Jak ugryźć jeden z najpopularniejszych trendów ostatnich sezonów?

Mieszaj i łącz

Sportowa elegancja to mieszanka możliwości, jakie dają nam wygodne ubrania i materiały. To wykorzystywanie klasycznych wzorów i łączenie ich z na pozór niepasującymi do siebie modelami. Klasycznym przykładem jest założenie spodni dresowych do standardowych szpilek i białej koszuli. Bardzo często mężczyźni, ubierając czarny smoking, dobierają do niego sportowe obuwie, które bardzo rzuca się w oczy. Inny pomysł to połączenie sukienki koktajlowej z kurtką przeciwdeszczową. Bardzo popularne są również spodnie typu boyfriend z licznymi przetarciami, zestawione z czarną marynarką. Wbrew pozorom mocno sportowa bluza z kapturem będzie się dobrze komponować z konwencjonalną spódnicą ołówkową. Ogranicza nas tylko wyobraźnia.

Sportowe dodatki jako główny element

Innym sposobem na wykorzystanie alternatyw, jakie daje nam sportowa elegancja to dodatki. Sportowa torba, bogato zdobiona czapka z daszkiem czy saszetka potocznie zwana nerką to tylko niektóre propozycje. Bardzo często można oglądać zestawianie dużych, sportowych zegarków z szykowną kreacją. Największe pole do popisu daje obuwie. Standardowe trampki są wybierane nawet podczas bardzo oficjalnych momentów jak ślub.

Komfort i wygoda

Założenia sportowej elegancji to przede wszystkim poczucie komfortu przy noszeniu wskazanych stylizacji, które nadal są ciekawe. Na pierwszy rzut oka brzmi to kosmicznie, jednak w praktyce jest łatwe do osiągnięcia. Stylizacje wyglądają z boku jak zestawiane ze sobą na szybko sztuki odzieży, podczas gdy każda z nich jest dokładnie przemyślana. Ciekawym nurtem jest również wykorzystywanie sztywnych, klasycznych materiałów do uszycia na przykład dresów potocznie zwanych joggerami. Z jednej strony to wytworna tkanina, ale zaprezentowana w luźny sposób jest wygodna.

 

Może spodobać Ci się również:

Normobaria dla sportowców - w jaki sposób może się przydać

Normobaria dla sportowców – w jaki sposób może się przydać

27 marca 2020

Normobaria to bezinwazyjna tlenoterapia pozwalająca na szybszą regenerację organizmu po treningu, co przekłada się na poprawę wyników w sporcie. Komory normobaryczne wspomagają proces regeneracji poprzez zwiększenie absorpcji tlenu w komórkach.…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady