środa, 21 lutego 2024r.

Ścianka kwiatowa, kiedy warto ją wykonać ze sztucznych kwiatów?

photo-1536316754104-90daa92e4eb0cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw0Mnx8Z3JlZW4lMjB3YWxsJTIwcGxhbnRzfGVufDF8MHx8fDE2NjQ4MTc5ODQixlibrb-1.2.1q80w1080

Ścianka kwiatowa to coraz popularniejsza dekoracja, wybierana przy wielu okazjach lub przy ciekawej aranżacji wnętrz. Jej głównym zadaniem jest ozdobienie przestrzeni oraz stworzenie interesującego i wyjątkowo atrakcyjnego tła. Zalet takiego rozwiązania jest wiele, powstaje jednak pytanie, czy ścianka z róż lub innych kwiatów ma być wykonana z roślin żywych, czy też sztucznych?

Na to pytanie można odpowiedzieć krótko — zależy od okoliczności i preferencji użytkownika. Można też przyjrzeć się bliżej cechom sztucznych i żywych roślin i na tej podstawie dokonać wyboru. Poniżej kilka wskazówek, jak wybrać rośliny na ściankę ozdobną.

Ścianka kwiatowa okazjonalna – jakie kwiaty wybrać?

Przykładem zastosowania kwiatów w dużej ilości jak tła jest bezsprzecznie ślub i wesele. Aranżacje sali weselnej oraz ceremonii w urzędzie, czy kościele zawsze oparte są na wykorzystaniu różnorodnych roślin. Ścianka weselna i kwiaty w ozdobnych wazonach ze sztucznych roślin to dobry pomysł z kilku względów.

Przede wszystkim tego typu dekoracja może być stworzona w niepowtarzalny sposób z różnych rodzajów kwiatów, nawet egzotycznych, a tym samym będzie pasować do każdej aranżacji wesela. Drugą zaletą sztucznej roślinności jest to, że nie niszczeje zbyt szybko i nie wymaga uwarunkowań środowiskowych, by wytrzymać w dobrym stanie wiele godzin. Ścianka kwiatowa z żywej roślinności ma jednak jedną przewagę — pięknie pachnie, co wpływa na nastrój uczestników.

Żywe rośliny i ścianka weselna ze sztucznych kwiatów — jak to połączyć?

Nie ma problemu, by z okazji wesela połączyć żywe, pachnące kwiaty cięte ze ścianką z wyjątkowo eleganckich sztucznych kwiatów. Kwiatowa ścianka z pewnością będzie stanowiła doskonałe tło do zdjęć weselnych. Sprawi także, że sala weselna, a w szczególności miejsce umiejscowienia pary młodej będzie doskonale wyeksponowane.

Kwiatowe ścianki w aranżacji wnętrz

Nie we wszystkich domach jest możliwość posadzenia dużej ilości żywych roślin, a ludzie przecież dążą do tego, by w swojej przestrzeni otaczać się najbardziej naturalnymi elementami. Tu ścianka kwiatowa jest doskonałym rozwiązaniem, ze względu na to, że pionowa konstrukcja jest zwykle lekka, a także ma rozmiary dokładnie takie, jak projektant wnętrza sobie zażyczy.

Ścianka kwiatowa ze sztucznych roślin to niepowtarzalny sposób na ozdobienie każdego wnętrza. Jest to tego typu dekoracja, która ma naturalny wygląd i wpływa pozytywnie na ludzką psychikę. Zarazem sztuczne kwiaty nie wymagają zbyt skomplikowanych zabiegów, by zawsze wyglądać pięknie.

Może spodobać Ci się również:

Gdzie odebrać prawo jazdy - Kraków

Gdzie odebrać prawo jazdy – Kraków

3 listopada 2020

Bez prawa jazdy może być znacznie trudniej dostać się do pracy czy szkoły. To również dokument, który znacznie ułatwi przemieszczanie się w innych celach, na przykład rodzinnym czy turystycznym. Stąd…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady