sobota, 10 czerwca 2023r.

Sandały trekkingowe – czym się charakteryzują?

unnamed file

Lato to idealna pora na wypady turystyczne, a niezależnie od tego jaką formę turystyki planujemy ważny jest komfort, a także wygoda i bezpieczeństwo. Nacisk kładziemy, w związku z tym, na odpowiednie przygotowanie. Nie można zapomnieć, że długie wędrówki wymagają dobrania odpowiedniego obuwia.

Wygodne buty to jeden z najważniejszych elementów determinujących dobre samopoczucie na pieszej wędrówce. Wybór sandałów trekkingowych uzależnić warto od tego, na jakim terenie będziemy się poruszali. Z całą pewnością jedna i druga forma obuwia musi być lekka i przewiewna.

Sandały, czy buty trekkingowe wybrać w góry?

Buty trekkingowe podczas upałów mogą nie zdać egzaminu. Gruba powłoka buta może ograniczyć wentylację i spowodować przegrzanie stóp. Sandały trekkingowe damskie lub męskie odpowiednio przygotowane do wędrówek nawet bardzo wymagających w górach będą doskonałym rozwiązaniem, jeśli planujemy wędrówkę na łatwym szlaku o stosunkowo jednolitym podłożu.

W sytuacji, gdy wybieramy się w trudniejszy teren warto zaopatrzyć się w buty o wyższej cholewce i pełnej zabudowie. Dobrze wyprofilowane obuwie, dopasowane do stopy pozwoli przemierzać trudny teren i strome partie gór. Tu dobrym wyborem będą buty trekkingowe Merrell, które mają podeszwę wykonaną z wysokiej jakości gumowej warstwy antypoślizgowej, odpornej na ścieranie oraz bieżnik, do którego trudno przyczepia się piasek i żwir.

Zalety i wady sandałów trekkingowych

Istotna zaletą sandałów trekkingowych podczas wędrówki jest ich lekkość. Niewielka waga pozwala stopom uniknąć niepotrzebnego obciążenia. Jednocześnie można takie buty przytroczyć do plecaka i nie zauważyć dodatkowej wagi.

Wadą sandałów trekkingowych jest to, że podczas wędrówki do środka często wpadają drobne kamyki lub piasek. Jednakże ten problem jest łatwy do rozwiązania, wystarczy wytrzepać obuwie i można wędrować dalej. Użytkowanie sandałów jest zdecydowanie łatwiejsze i szybsze niż pełnego obuwia.

Jak powinny być skonstruowane sandały trekkingowe?

Aby sandały zapewniały bezpieczeństwo podczas wędrówki muszą być wykonane solidnie i dobrze dopasowane do stopy. Używać ich należy tylko w terenie, który nie wymaga specjalistycznego obuwia. Odpowiednia konstrukcja i wysokiej jakości materiały, z których są zrobione buty to podstawa wygody i bezpieczeństwa.

Podeszwa powinna mieć dobrze zarysowany bieżnik i zapewniać dobrą przyczepność do podłoża. Ważne jest tez jej wypełnienie, które pozwoli na uzyskanie dobrej amortyzacji. Istotna jest budowa górnej części sandała, tak by dobrze stabilizować i chronić kostki i odkryte palce.

Może spodobać Ci się również:

Biuro rachunkowe - stacjonarne czy online?

Biuro rachunkowe – stacjonarne czy online?

1 lipca 2021

Prowadzenie działalności gospodarczej nie jest proste, szczególnie w przypadku, gdy dopiero rozwijamy swoją firmę. Niezależnie od tego, czy prowadzimy już dobrze prosperujące przedsiębiorstwo, czy stawiamy dopiero pierwsze kroki w biznesie,…

Czytaj więcej