niedziela, 14 lipca 2024r.

Mężczyzna w smokingu. Esencja elegancji i dobrego stylu

unnamed file 1

Smoking jest takim strojem, który stanowi esencję stylu i szyku mężczyzny, a co za tym idzie, warto mieć go w szafie. Jest to ubiór wieczorowy, na przyjęcia i bankiety opatrzone zaproszeniami wymagającymi takiego stroju. Jednocześnie smoking to doskonały pomysł na bardzo elegancką odsłonę ślubnego stroju.

Niewątpliwie smoking oraz frak to klasyczne męskie stroje, które nie poddają się zmianom w modzie i zawsze będą stanowiły wyznacznik najwyższej elegancji. Dzisiejsze style i trendy w modzie męskiej niewiele zmieniają w takich ubiorach, gdyż tak naprawdę nie ma co zmieniać. Warto wiedzieć, kiedy smoking należy założyć bezwzględnie oraz jakie dodatki do niego dobrać.

Kolor smokingu, czyli wszystko o tradycji i klasycznej czerni

Smoking w kolorze czarnym to najbardziej klasyczna odsłona tego eleganckiego stroju. Aby uzyskać najlepszy efekt warto skorzystać z pracowni krawieckiej, która umiejętnie dobierze materiał i kolor, a także całość dopasuje do sylwetki mężczyzny. Wówczas, gdy pan będzie miał na sobie zgodny ze standardami klasyczny smoking, elegancki efekt będzie murowany.

Poza czarnym smokingiem można również wykorzystać granat, jako kolor dobrze pasujący do tego wymagającego stroju. Taka odsłona jednakże jest dużo rzadsza i trzeba umiejętnie dopasować granatowy smoking do okazji. Klasycznie, wieczorową porą, na bankiecie królować i tak będzie czarny strój.

Wielkie wrażenie, czyli wieczór w smokingu

Smoking to nie tylko strój formalny zakładany po godzinie 18-stej na eleganckie przyjęcie. To również styl i sposób bycia mężczyzny go noszącego. To wiąże się z koniecznością poznania zasad eleganckiego zachowania i umiejętności brylowania w eleganckim towarzystwie. Tu warto nadmienić, że smoking doskonale wpływa na wygląd, a tym samym uwypukla takie cechy jak pewność siebie, czy elegancką nonszalancję.

W przypadku salonowych bywalców jest to właściwie druga skóra, która zamienia każdego niepewnego siebie mężczyznę na lwa salonowego. Jednakże do smokingu należy „dorosnąć”, co oznacza, że warto się z nim dużo wcześniej zaprzyjaźnić. Tylko umiejętność noszenia, dobrania dodatków i dobrego zachowania zagwarantuje towarzyski sukces.

Smoking do ślubu. Dlaczego warto i kiedy po niego sięgnąć?

Smoking, jak wyżej wspomnieliśmy jest strojem wieczorowym, a tym samym nie należy nosić go przez osiemnastą godziną. Wybierając taki strój do ślubu musimy mieć na uwadze właśnie ten ważny element i dopasować tu godzinę ślubu. Warto uszyć smoking do ślubu, gdyż zagwarantuje, że pan młody będzie wyróżniał się elegancją i stylem.

Może spodobać Ci się również:

Szafka pod umywalkę – jak dobrać? Dlaczego wybór szafki musi być zdecydowany i przemyślany?

1 lipca 2023

Łazienka to pomieszczenie, które musi być zaaranżowane zgodnie z pewnymi zasadami. Pominięcie pewnych kwestii spowoduje, że łazienka może nie prezentować się tak, jak byśmy tego chcieli, a także nie będzie…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady