czwartek, 30 maja 2024r.

Prysznic Walk-in – jak zrobić taki system w swoim mieszkaniu?

photo-1633425814624-7ae53db7de88cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwyOHx8c2hvd2VyfGVufDF8MHx8fDE2NTc4NzA4NDEixlibrb-1.2.1q80w1080

Nowoczesna łazienka nie musi zawierać tradycyjnej kabiny prysznicowej. Znacznie lepszy efekt osiągniemy, stosując nowoczesny system Walk In, który jest praktyczny i wygodny dla wszystkich domowników. To rozwiązanie zagwarantuje bezpieczną kąpiel, a jednocześnie znacznie uatrakcyjni wygląd łazienki. Jak zamontować taki system w swoim pomieszczeniu?

Kiedy system Walk In się sprawdzi?

To doskonałe uzupełnienie średniej i dużej łazienki. W niewielkich pomieszczeniach rozwiązanie może się nie sprawdzić, ponieważ nie będzie tu wystarczającej ilości miejsca. Bardzo często takie zestawy mają sporą szerokość, dlatego sprawdzą się tylko w łazience o dużym metrażu.

Gdzie ustawia się system Walk In? Wszystko zależy od położenia syfonu odpływowego. Na rynku znaleźć można przyścienne zestawy z pojedynczą ścianą i drzwiami przesuwnymi. Dostępne są również warianty do ustawienia luzem, wzbogacone w wydajny odpływ liniowy pod płytkę. 

Na co zwrócić uwagę w trakcie zakupu?

Na początku należy ustalić, który system będzie najlepszy dla naszego pomieszczenia. Prysznic z odpływem liniowym możemy idealnie wkomponować w wnętrze, zabudowując go odpowiednimi płytkami. Taki zestaw musi też mieć właściwy odpływ liniowy czarny, który efektywnie odprowadzi zużytą wodę do systemu kanalizacyjnego.

W kabinie typu Walk In najczęściej stosuje się szkło hartowane o wysokiej wytrzymałości. Zdarzają się jednak tańsze zestawy, pochodzące z niepewnych źródeł. Nie warto ich wybierać, ponieważ mogą szybko ulec uszkodzeniu. Najlepiej postawić na systemy sprawdzonych marek, które odznaczają się wysoką jakością.

Jak montuje się system Walk In?

W pierwszej kolejności trzeba przygotować spód. Najpierw montuje się odpływ liniowy i podłącza go do systemu odprowadzania ścieków. Następnie posadzkę pod systemem Walk In zabezpiecza się specjalnym preparatem wodoodpornym i zabudowuje płytkami tak, by nie zasłonić maskownicy odpływu.

W kolejnym kroku przechodzimy do ustawienia ścian systemu. Można je montować bezpośrednio na posadzce, co usprawni cały proces. Trzeba przy tym zachować szczególną ostrożność, by nie naruszyć struktury szkła. Na samym końcu należy zamontować w ścianie lub na suficie deszczownicę oraz baterię prysznicową. Konstrukcję dobrze jest uszczelnić silikonem sanitarnym, by woda nie przedostawała się na zewnątrz.

Może spodobać Ci się również:

Co robi deweloper? Czy deweloper odpowiada wyłącznie za budowę mieszkań?

1 maja 2023

Mieszkania deweloperskie cieszą się naprawdę ogromnym zainteresowaniem wśród osób kupujących. Nowoczesne budownictwo oraz wysoki standard wykończenia takich mieszkań sprawia, że chętnie wybieramy nowe nieruchomości. Jednak niewiele osób zastanawia się, kim…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady