czwartek, 30 maja 2024r.

Catering dietetyczny – dlaczego jest tak popularny?

Catering dietetyczny - dlaczego jest tak popularny?

Firmy cateringowe serwujące diety w pudełkach przebojem zdobyły polski rynek. Jeszcze kilka lat temu biznesy tego typu dopiero raczkowały a obecnie widzimy je wszędzie. Choć dania w ramach cateringu dietetycznego nie są tanie nie brakuje chętnych do ich kupowania. Na czym więc polega tajemnica cateringu dietetycznego?

Catering dietetyczny-co to takiego?

Catering dietetyczny to usługa, która polega na dowozie do domu klienta wszystkich dziennych posiłków. Wyróżnikiem tej oferty jest fakt, że oferuje się wyłącznie zdrowe dania dietetyczne. Próżno więc tutaj szukać frytek, pierogów czy tradycyjnych kanapek. Klient zanim złoży zamówienie zapoznaje się z ofertą poszczególnych diet i jadłospisów i wybiera to co najbardziej mu odpowiada. Płatność za posiłki dokonywana jest z góry i zwykle dotyczy okresu co najmniej jednego tygodnia. Generalnie panuje zasada, że im dłuższy okres deklarujemy tym niższą zapłacimy cenę za każdy dzień żywienia dietetycznego. Posiłki dostarczane są raz dziennie, rano i klient otrzymuje je wszystkie razem a więc śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek i kolację.

Czym różnią się dania z cateringu od tradycyjnej kuchni?

Dania w diecie pudełkowej opracowywane są przez doświadczonych dietetyków. W ofercie znajdziemy diety odchudzające, dla wegetarian, dla sportowców, na koncentrację. Nie ma wiec mowy o tym, że ktoś, kto zamawia dietę dla chorych na cukrzycę otrzyma słodki deser z czekoladą. Dietetycy czuwają nad tym, aby wszystkie posiłki były zgodne z założeniami danej diety. Dania w ramach cateringu prezentują się naprawdę okazale i zachęcają do skorzystania z oferty. Są one także dużą odmianą od codziennej kuchni. Znajdziemy tutaj składniki, które nie są jeszcze powszechnie stosowane w polskich domach takie jak: kiełki, czarnuszka, owoce egzotyczne, oryginalne włoskie oliwy z oliwek. To właśnie ten czynnik przyciąga klientów. Jest wiele osób, które lubią spróbować coś nowego oraz takie, które nie potrafią albo nie lubią gotować a dzięki cateringowi mogą spożywać niecodzienne potrawy.

Może spodobać Ci się również:

Jaka karma dla koszatniczki? Zdrowa dieta to podstawa prawidłowego rozwoju

Jaka karma dla koszatniczki? Zdrowa dieta to podstawa prawidłowego rozwoju

1 grudnia 2020

Każde zwierze bez względu na to, czy jest to pies, czy mały gryzoń musi być odpowiednio karmione i pielęgnowane. Jeżeli zaniedbamy te czynności, nasz pupil może zacząć odczuwać nieprzyjemne dolegliwości,…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady