poniedziałek, 22 kwietnia 2024r.

Profesjonalne malowanie i zdobienie butelek szklanych – jak wygląda taki proces?

Profesjonalne malowanie i zdobienie butelek szklanych - jak wygląda taki proces?

Profesjonalne malowanie i zdobienie butelek wykonywane jest różnymi metodami, które można ze sobą łączyć, aby powstał idealnie dopracowany i satysfakcjonujący efekt końcowy. Przedstawimy w tym artykule najczęściej używane formy zdobienia szkła. 

Mrożenie chemiczne

Metoda ta polega na chemicznym szronieniu – tak zwanym satynowaniu – szkła, w wyniku czego butelka traci przejrzystość i nabiera przyjemną w dotyku szorstkość. Po tej metodzie można stosować również inną metodę dekoracji.

Sitodruk atramentami ceramicznymi

Metoda ta polega na malowaniu butelek szklanych za pomocą atramentów ceramicznych, pozwala ona na zastosowanie wielokolorowego obrazu o dowolnie złożonej grafice. Sitodruk na szkle umożliwia wysoce odporną grafikę na działanie chemiczne, mechaniczne jak i termiczne, dzięki głębokiemu wypalaniu atramentów na powierzchni szklanej w temperaturze 600ºC. Technologię tę można stosować z dowolną inną metodą zdobienia butelek szklanych.

Drukowanie za pomocą atramentów zawierających metale szlachetne

Metale szlachetne używane do tej technologii to złoto i platyna. Metoda druku atramentami z materiałami szlachetnymi pozwala na wykonanie zdobienia butelek szklanych ze złota, srebra, platyny, z różnymi efektami, na przykład imitacja „druku wolumetrycznego”, faktura błyszcząca czy matowa.

Sitodruk atramentami UV

Jest to druk z wykorzystaniem atramentów utwardzanych promieniowaniem UV, których utwardzanie na szklanych butelkach odbywa się bez podgrzewania pod wpływem promieni ultrafioletowych. 

Metalizacja próżniowa

Technologia ta polega na osadzaniu cząsteczek metalu na powierzchni butelki szklanej w próżni, co daje nam idealny efekt lustra. Metalizowanie próżniowe szklanych powierzchni może być stosowane w połączeniu z dowolną technologią.

Barwienie butelek

Barwienie poprzez powlekanie, które umożliwia malowanie szkła w całości lub części przy użyciu jednego lub kilku kolorów. Szklana butelka kolorowa może być półprzezroczysta lub mieć intensywny kolor, poprzez różne rodzaje materiałów do powlekania mogą być matowe lub błyszczące.

Tłoczenie na gorąco

Technologia ta polega na zastosowaniu specjalnej folii do wykonywania elementów zdobienia butelek szklanych.

Barwienie z zastosowaniem atramentu o właściwościach termochromowych

Metoda ta polega na zastosowaniu atramentów, które zmieniają kolor malowanej butelki poprzez obniżenie lub podniesienie temperatury szkła.

Może spodobać Ci się również:

Zachowanie psów- co musisz o nim wiedzieć? Jakie kursy pomogą Ci zrozumieć bliżej zwierzęta i dadzą możliwość pracy z nimi?

1 listopada 2023

Zrozumienie psa to często bardzo trudna czynność dla kogoś, kto nie posiada na ten temat odpowiedniej wiedzy. Często się zdarza, że czworonogi potrzebują specjalistycznego podejścia człowieka i wdrożenia pewnych zmian,…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady