niedziela, 02 października 2022r.

Periodontolog – co leczy? Kiedy leczenie periodontologiczne jest konieczne?

photo-1581584731241-c134a1afe9a0cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwzOXx8c3RvbWFsb2dpY2FsJTIwZGVudGlzdHxlbnwxfDB8fHwxNjU0Mjc2MDQyixlibrb-1.2.1q80w1080

Choroby przyzębia należą do bardzo częstych problemów, z którymi pacjenci przychodzą do gabinetów stomatologicznych. Szybkie rozpoczęcie leczenia może skutecznie pomóc pozbyć się przykrych dolegliwości związanych z chorobami przyzębia. Warto jednak wiedzieć, że z takim problemem możemy udać się nie tylko do stomatologa, ale również periodontologa. Kim jest periodontolog i czy osoba ta może skutecznie wyleczyć choroby przyzębia?

Periodontologia – czym się zajmuje?

Periodontolog to osoba zajmująca się leczeniem chorób przyzębia. Aby dokładniej zrozumieć, co robi specjalista zwany periodontologiem, należy wiedzieć, że do chorób przyzębia zaliczamy: zapalenie dziąseł, zapalenie przyzębia, a nawet paradontozę.

Przyzębie to tkanki miękkie narażone na wiele szkodliwych czynników, a co za tym idzie wiele osób, boryka się z dolegliwościami, które wymagają szybkiego wdrożenia leczenia. Określenie periodontolog nie jest znane każdemu, a więc co niektórzy mogą mieć ograniczone zaufanie do takiej osoby.

Należy jednak wiedzieć, że periodontolog to specjalista, który tak samo, jak stomatolog ukończył studia na kierunku lekarsko – dentystycznym oraz odbył staż. Oznacza to, że nie powinniśmy unikać periodontologa, zwłaszcza jeśli borykamy się z chorobami przyzębia.

Czy leczenie periodontologiczne zawsze jest skuteczne?

Periodontologia Wrocław poza diagnostyką oraz leczeniem oferuje wiele zabiegów, które mogą pomóc wyleczyć choroby przyzębia. Do takich zabiegów zaliczamy: chirurgię periodontologiczną, skaling itp. Ponadto prawidłowo dobrane leczenie skutecznie wyleczy chorobę, która w przyszłości może doprowadzić nawet do utraty zębów.

Bardzo ważne jest, aby w porę udać się do specjalisty, ponieważ w innym przypadku problem może się jeszcze bardziej pogłębić. Szukając dobrego periodontologa, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na opinie innych pacjentów. Dzięki temu z pewnością wybierzemy miejsce, gdzie otrzymamy szybką i fachową pomoc.

Dlaczego choroby przyzębia to częsty problem?

Nieprawidłowa higiena jamy ustnej jest jednym z powodów, który prowadzi do powstawania chorób przyzębia. Niestety wiele osób wciąż zbyt lekceważąco podchodzi do dbania o zęby, co w konsekwencji prowadzi do problemów.

Zdarza się również, że pacjenci unikają wizyt u specjalisty, co pogłębia problem i powoduje, że leczenie może potrwać znacznie dłużej. Żeby uniknąć chorób przyzębia lub zmniejszyć ryzyko ich wystąpienia należy dbać o stan jamy ustnej i regularnie odwiedzać gabinet stomatologiczny.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 5

Jak działa laser w kontekście dekorowania szkła? Sprawdzamy popularną metodę zdobienia

1 stycznia 2021

Dekorowanie butelek można przeprowadzić na wiele sposobów. Oprócz standardowego malowania, producenci szkła mają do wyboru inne metody, takie jak metalizacja, sitodruk, czy matowanie jego powierzchni. Nowoczesnym pomysłem na przygotowanie grawerów…

Czytaj więcej