niedziela, 14 lipca 2024r.

Periodontolog – co leczy? Kiedy leczenie periodontologiczne jest konieczne?

photo-1581584731241-c134a1afe9a0cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwzOXx8c3RvbWFsb2dpY2FsJTIwZGVudGlzdHxlbnwxfDB8fHwxNjU0Mjc2MDQyixlibrb-1.2.1q80w1080

Choroby przyzębia należą do bardzo częstych problemów, z którymi pacjenci przychodzą do gabinetów stomatologicznych. Szybkie rozpoczęcie leczenia może skutecznie pomóc pozbyć się przykrych dolegliwości związanych z chorobami przyzębia. Warto jednak wiedzieć, że z takim problemem możemy udać się nie tylko do stomatologa, ale również periodontologa. Kim jest periodontolog i czy osoba ta może skutecznie wyleczyć choroby przyzębia?

Periodontologia – czym się zajmuje?

Periodontolog to osoba zajmująca się leczeniem chorób przyzębia. Aby dokładniej zrozumieć, co robi specjalista zwany periodontologiem, należy wiedzieć, że do chorób przyzębia zaliczamy: zapalenie dziąseł, zapalenie przyzębia, a nawet paradontozę.

Przyzębie to tkanki miękkie narażone na wiele szkodliwych czynników, a co za tym idzie wiele osób, boryka się z dolegliwościami, które wymagają szybkiego wdrożenia leczenia. Określenie periodontolog nie jest znane każdemu, a więc co niektórzy mogą mieć ograniczone zaufanie do takiej osoby.

Należy jednak wiedzieć, że periodontolog to specjalista, który tak samo, jak stomatolog ukończył studia na kierunku lekarsko – dentystycznym oraz odbył staż. Oznacza to, że nie powinniśmy unikać periodontologa, zwłaszcza jeśli borykamy się z chorobami przyzębia.

Czy leczenie periodontologiczne zawsze jest skuteczne?

Periodontologia Wrocław poza diagnostyką oraz leczeniem oferuje wiele zabiegów, które mogą pomóc wyleczyć choroby przyzębia. Do takich zabiegów zaliczamy: chirurgię periodontologiczną, skaling itp. Ponadto prawidłowo dobrane leczenie skutecznie wyleczy chorobę, która w przyszłości może doprowadzić nawet do utraty zębów.

Bardzo ważne jest, aby w porę udać się do specjalisty, ponieważ w innym przypadku problem może się jeszcze bardziej pogłębić. Szukając dobrego periodontologa, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na opinie innych pacjentów. Dzięki temu z pewnością wybierzemy miejsce, gdzie otrzymamy szybką i fachową pomoc.

Dlaczego choroby przyzębia to częsty problem?

Nieprawidłowa higiena jamy ustnej jest jednym z powodów, który prowadzi do powstawania chorób przyzębia. Niestety wiele osób wciąż zbyt lekceważąco podchodzi do dbania o zęby, co w konsekwencji prowadzi do problemów.

Zdarza się również, że pacjenci unikają wizyt u specjalisty, co pogłębia problem i powoduje, że leczenie może potrwać znacznie dłużej. Żeby uniknąć chorób przyzębia lub zmniejszyć ryzyko ich wystąpienia należy dbać o stan jamy ustnej i regularnie odwiedzać gabinet stomatologiczny.

Może spodobać Ci się również:

Czosnek w smoothie warzywnym, dlaczego warto go dodać?

1 czerwca 2022

Czosnek jest specyficzną przyprawą, która towarzyszy człowiekowi od tysięcy lat. Jest to roślina powszechna w wielu miejscach na naszej planecie, a w związku z tym, trudno znaleźć kuchnię świata, w…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady