czwartek, 30 maja 2024r.

Naświetla górne i boczne, czyli jak ozdobić wejście do domu?

unnamed file 4

Nowoczesne projekty domów często pokazują ozdobioną strefę wejściową z elementami przeszklonymi lub pełnymi wokół drzwi. Takie rozwiązanie jest popularnie nie tylko, jeśli chodzi o wygląd, ale również pod względem użytecznym. Szczególnie istotną rolę użytkową spełniają doświetla drzwiowe przeszklone.

Dla wielu osób budujących dom strefa przy drzwiach jest bardzo ważna w aranżacji domu. Jednakże wnętrze domu z doświetlami drzwiowymi zyskuje równie wiele. Do wnętrza dostaje się więcej światła i sień lub ciemny korytarz staje się jaśniejszy. To przekłada się na możliwość zainstalowania mniejszego oświetlenia sztucznego.

Doświetla drzwiowe boczne – korzyści ich zastosowania

Boczne doświetla montuje się albo z jednej strony drzwi, albo po obu stronach, w zależności od miejsca przy otworze drzwiowym. Tu warto przed zakupem doświetli sprawdzić ile jest miejsca, a jednocześnie określić, czy zbyt duże doświetla nie zeszpecą frontowej ściany. Pamiętać też warto, by zbyt skromne boczne doświetle nie tonęło w otoczeniu, gdyż jego funkcja straci sens.

Układ boczny doświetli ma szereg korzyści wizualnych i użytecznych. Boczna obudowa drzwi jest powiększona i sprawia, że wejście jest okazałe i bardzo eleganckie. Użytkową funkcją jest na pewno dostęp światła do wewnątrz, a jednocześnie możliwość szybkiego oglądu co znajduje się na zewnątrz.

Doświetla górne, wyjątkowa aranżacja dla wąskich drzwi

Niekiedy ściana frontowa nie pozwala na zamontowanie bocznych doświetli. W takim przypadku ładny wygląd i elegancję uzyskać można za pomocą naświetli górnych. Takie rozwiązanie jest również pożyteczne, gdyż światło padające od góry do  wnętrza pięknie opromienia strefę przy wejściu.

Doświetla górne nad wąskimi lub szerokimi drzwiami, tak jak boczne, optycznie powiększają całą strefę wejściową. Są takim elementem aranżacyjnym, po który sięgają właściciele niewielkich domów. Montaż doświetli górnych jest możliwy wówczas, gdy miejsce nad drzwiami jest wystarczające, a doświetle nie będzie zakłócało harmonii wizualnej.

Doświetla drzwiowe. Czy warto je zamontować?

Zdecydowanie warto zamontować doświetla. Są elementami, które mają duży wpływ na wygląd i szereg właściwości praktycznych. Nowoczesne doświetla tak są skonstruowane, by nie ulec zniszczeniu ani nie spowodować utraty ciepła z wnętrza.

Wykonane z kilku warstw szyb, z wypełniającym wnętrze argonem są szczelne i wytrzymałe. Ponieważ są produkowane w najróżniejszych formach designerskich, każdy może znaleźć coś dla siebie. Zakup drzwi zewnętrznych z doświetlami pozwala uzyskać spójny wygląd i możliwość zamontowania w jednym czasie.

Może spodobać Ci się również:

Pizza - ile piec? Jak piec pizzę dla pełni smaku?

Pizza – ile piec? Jak piec pizzę dla pełni smaku?

30 września 2020

Pizza na dowóz to jedno z najpopularniejszych dań typu fast-food, chociaż nie do końca wpisuje się w ten typ kuchni. Fast food to najczęściej szybkie dania, które często są niskiej…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady