niedziela, 16 czerwca 2024r.

Nastoletni dżentelmen, czyli jak przekonać młodego człowieka do eleganckiego garnituru?

photo-1540302819037-abacaf0f1e1ecropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwzM3x8c3VpdCUyMGdyZWVufGVufDF8MHx8fDE2NDI0MTc2NDUixlibrb-1.2.1q80w1080

Chłopcy w wieku kilkunastu lat, w większości kompletnie nie myślą o tym, żeby nosić garnitury. Tak formalne stroje kojarzą się zazwyczaj z wiekiem już dojrzałych mężczyzn, a z nastolatkami bardziej bluzy z kapturami i jeansy. Sprawy, co prawda, zmieniają się im bliżej matury, ale nieobyty młody chłopak może mieć pewien dyskomfort przy założeniu pierwszego garnituru.

Jeśli chodzi o elegancję u młodych ludzi, to duży wpływ ma tutaj z pewnością wychowanie. Nauka dobrych manie i przyzwyczajanie do bardziej eleganckiej odzieży powinno się już zacząć w dzieciństwie. Wówczas dopasowanie nastolatkowi garnituru nie będzie problemem.

Jak wychować chłopca na dżentelmena w garniturze?

Nastolatki w okresie dojrzewania szukają sobie wzorów do naśladowania i autorytetów. Dotyczy to każdej dziedziny życia. Jeżeli w otoczeniu chłopaka dorośli mężczyźni ubierają się elegancko i zachowują jak dżentelmeni, to jest pewne, że młody człowiek chętniej przyjmie taką samą postawę.

Wychowując nastolatka tak, by potrafił elegancko się zachować w dorosłym życiu trzeba postawić na oswajanie go z szykownym światem. Dobrym pomysłem do założenia garnituru są okazjonalne imprezy rodzinne. Rodzice mogą również zabierać nastolatka od czasu do czasu w eleganckie miejsca, np. do restauracji, gdzie wymagany jest strój formalny.

Wizyta u krawca – przyjemność, a nie przykre doświadczenie

Dorosły mężczyzna obeznany z zasadami eleganckiego wyglądu, dobrze wie, że od czasu do czasu warto powierzyć krawcowi uszycie garnituru. Wie również, że to proces długotrwały i związany z kilkoma wizytami. Zaczyna się od wzięcia miary, później następują przymiarki, a na koniec poprawki. Jednakże efekt końcowy jest zawsze oszałamiający.

Młody człowiek musi się z tym oswoić i warto w tym momencie zainwestować w garnitur na zamówienie. Strój taki zapewni wyjątkowy wygląd, będzie to miało również dobre podłoże psychologiczne. Szycie garnituru przez krawca, przymiarki i ciągła atencja dla chłopaka, to wielkie i pozytywne przeżycie.

Garnitur związany z okazją, czyli jak nauczyć nastolatka dobierać dodatki?

Ślub w rodzinie to dobra okazja do założenia garnituru, pasuje on też do wykwintnych i eleganckich spotkań rodzinnych, jak święta w większym gronie. Przy różnych okazjach warto uczyć nastolatka, że nie tylko garnitur zapewnia odpowiedni wygląd. Elegancja to również umiejętność dopasowania dodatków do formalnego stroju.

Krawat lub mucha, odpowiednie buty, pasek i zegarek – to szereg elementów, które sprawiają, że całość zachwyca. Nauczenie młodego człowieka, jak i do czego dopasować te dodatki jest tu kluczowe.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 2

Jak skutecznie i szybko znaleźć dobra pracę – podpowiadamy!

1 listopada 2021

Czy można skutecznie i szybko znaleźć dobrą pracę? Tak! Trzeba jednak pamiętać o tym, że w procesie rekrutacyjnym, kluczową rolę będzie odgrywać Twoje doświadczenie. Jak znaleźć wymarzoną pracę w mniej…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady