niedziela, 07 sierpnia 2022r.

Najważniejszy mebel w pokoju nastolatka.

unnamed file 11

Pokój nastolatka to pomieszczenie, które trudno umeblować. Trzeba tu połączyć funkcje praktyczne miejsc: do nauki i do snu, ale także stworzyć strefę, do której będzie można zaprosić znajomych i odpocząć w zaciszu czterech ścian.

Niezależnie czym Twój nastolatek interesuje się aktualnie, całkiem możliwe, że szybciej niż myślisz, zmieni swoje hobby. Dlatego dobrze jest stworzyć przestrzeń, którą łatwo uaktualnić, będzie uniwersalna, jeśli chodzi o wykończenie i meble. Wtedy Twój nastolatek będzie mógł wprowadzić własne pomysły i pokazywać swój styl w dodatkach, które łatwo zmienić.

Przestrzeń do nauki i przechowywania.

Miejsce do przechowywania to konieczność w każdym pomieszczeniu. Zawsze znajdzie się coś, co można i należy wyeksponować, ale też posiadamy rzeczy, które najlepiej schować. Ich nadmiar tworzy niepotrzebny chaos i wrażenie bałaganu. Rzeczy naszych nastolatków są albo bardzo kolorowe, albo uparcie ponure i czarne. Bez względu na kolor najczęściej trzymane są w nieładzie. Tym bardziej zamykane półki, szafy i szuflady to dobry pomysł na utrzymanie względnego porządku w tym pomieszczeniu.

Porządek pomoże też w efektywnej nauce. Nastolatkowie uczą się w dziwnych miejscach i pozycjach, ale potrzebują też blatu, na którym ostatecznie rozłożą notatki, książki, laptop. Wśród tych niezbędnych rzeczy znajdzie się z pewnością miejsce na wiele tych zupełnie niepotrzebnych, jak brudne kubki i papierki po cukierkach. Ale to już urok tego okresu życia, w którym chaos panuje w głowie i wokół dziecka. Zresztą, spójrzmy krytycznym okiem na swoje własne miejsce pracy. Czy panuje tu zawsze idealny ład i porządek? A może sami zmagamy się ze stosem papierów?

Dlatego praktycznymi rozwiązaniami starajmy się jak najbardziej ułatwić nastolatkowi utrzymanie względnego porządku w jego przestrzeni.

Zarwane noce i późne wstawanie na wygodnym łóżku.

Zdecydowanie łóżko, to mebel numer jeden w pokoju nastolatka. Meble tapicerowane w nowoczesnym wydaniu będą pasować także w tym pomieszczeniu.

Łóżko nastolatka służy do wszystkiego: drzemki, nauki, przeglądania godzinami internetu, czytania, spotkań z przyjaciółmi, jedzenia. Nie da się ukryć, że to wielofunkcyjny mebel, dlatego warto w niego zainwestować.

Rozkładana sofa zapewni wygodne miejsce do spania, poranki w łóżku mogą się przeciągnąć. Kiedy przyjdą znajomi, kanapa zamieni się w estetyczny mebel do spędzania wolnego czasu. Meble tapicerowane, w intensywnych barwach dodadzą energii i stylu w pokoju młodzieżowym. Możesz wybrać tkaniny plamoodporne i łatwe w czyszczeniu. Po co denerwować się rozlanym sokiem i okruchami z ciastek.

Wśród naprawdę wielu kolorów obić Twój nastolatek z pewnością znajdzie coś dla siebie.

 

 

Może spodobać Ci się również:

Porady na skrzypiące zawiasy

Porady na skrzypiące zawiasy

13 października 2020

Skrzypiące zawiasy są wprawdzie błahym, ale bardzo denerwującym problemem. Nieprzyjemne odgłosy sprawiają, że nie możemy się na niczym skoncentrować, a dom przestaje być zacisznym azylem. Co robić, by przestało skrzypieć?…

Czytaj więcej