Na ile punktów jest matura z matematyki? W jaki sposób można uzyskać większą ilość punktów?
Matura to bardzo ważny egzamin, który umożliwia kontynuowanie nauki na studiach wyższych, a także w dużym stopniu wpływa na karierę zawodową w przyszłości. Aby zdać egzamin dojrzałości, należy osiągnąć określoną liczbę punktów. Oczywiście ostatecznie to ile punktów osiągniemy, zależy od tego, jak dobrze, będziemy przygotowani. Jaka więc punktacja obowiązuje podczas zdawania matury oraz jaki jest minimalny próg pozwalający zaliczyć maturę?
Matura z matematyki – ile punktów można uzyskać?
W roku 2023, zdając maturę z matematyki uczniowie, będą mogli otrzymać maksymalnie 46 punktów. Warto zwrócić uwagę, że punktacja ta zmienia się w zależności od roku, w którym zdawana jest matura. Oznacza to, że nie ma stałej liczby punktów, którą można uzyskać.
Jeżeli natomiast chodzi o minimalną liczbę punktów, jaka pozwala zaliczyć egzamin dojrzałości z matematyki to 13,8, co daje nam 30%. Pomimo że jest to niewielka ilość punktów, jakie pozwalają zdać maturę, należy się dobrze do niej przygotować. Wbrew pozorom uzyskanie tylu punktów wcale nie jest proste, zwłaszcza gdy mamy pewne braki.
Co zrobić, aby lepiej zdać maturę z matematyki?
Jak każdy przedmiot maturalny również i matematyka może sprawiać pewne trudności. Często osoby, które mogą pochwalić się naprawdę świetną wiedzą oraz umiejętnościami w rozwiązywaniu zadań mają pewne problemy z niektórymi tematami.
Aby matura z matematyki nie była taka straszna dobrym rozwiązaniem jest rzetelne przygotowanie z pomocą osoby, która będzie w stanie pomóc nam na każdym etapie nauki. Co więcej, przyszli maturzyści mogą także zapisać się na kurs do matury z matematyki.
Kurs może być prowadzony online lub w formie tradycyjnej, czyli spotkać z osobą prowadzącą. Taka metoda przygotowania do matury daje znacznie większe możliwości, dzięki czemu ilość uzyskanych punktów na maturze będzie dużo większa.
Zmiany w maturze z matematyki
Matura z matematyki każdego roku wygląda inaczej. Obecnie wprowadzanych jest coraz więcej zmian, co powoduje, że dotychczasowy schemat, jeżeli chodzi o zadania zamknięte i otwarte jest całkiem inny. W przypadku matury na poziomie rozszerzonym w roku 2023 nie będzie zadań zamkniętych, a jedynie otwarte.
Wpływa to oczywiście na większe trudności podczas zdawania matury. Wprowadzane zmiany powodują, że uczniowie muszą jeszcze bardziej przyłożyć się do nauki, jeżeli chcą zdać egzamin maturalny. Zmiany w maturze dotyczą również innych zdawanych przedmiotów.
Może spodobać Ci się również:
Wyjazdy w delegację wiążą się z dodatkowymi obowiązkami, które powinny zostać zrealizowane przez kierownika firmy. Przede wszystkim, na cały okres pobytu poza stałym miejscem zatrudnienia musi on zapewnić noclegi pracownicze,…
Czytaj więcej