czwartek, 30 maja 2024r.

Dlaczego warto szyć na miarę? Garnitur szyty na miarę to podstawa męskiej szafy!

unnamed file 1

Szycie na miarę od niedawna znów jest coraz bardziej popularne, nie tylko w modzie ślubnej. Trudno się temu dziwić, eleganckie garnitury dostępne w wielu galeriach handlowych prezentują się pięknie na wystawie, ale na sylwetce… Bywa różnie. 

Garnitur szyty na miarę vs. garnitur sklepowy

Garnitur szyty na miarę ma tę przewagę nad sklepowym, że jest albo szyty zupełnie od zera i dostosowany do wymiarów sylwetki, albo kupuje się już gotowy projekt krawiecki, który wymaga naniesienia niewielkich poprawek. 

W przeciwieństwie do garnituru sklepowego profesjonalny krawiec zadba nie tylko o Twój komfort i wygodę noszenia, ale przede wszystkim o odpowiedni materiał, który wytrzyma więcej niż jedno pranie. Niestety, często garnitury kupione w sklepie kurczą się w praniu lub pękają na szwach w trakcie noszenia.

Jeżeli zależy Ci na szczególnej okazji, takiej jak uroczystość weselna, kupno sklepowego garnituru wiąże się z pewnym ryzykiem. Szykując strój na ważne uroczystości, warto skorzystać z usług pracowni krawieckiej.

Szycie na miarę — postaw na oryginalność

Jak można się spodziewać, garnitury dostępne w ofertach sklepowych prawie niczym się od siebie nie różnią. Zazwyczaj są szyte w podobnym kroju i uniwersalnych kolorach, takich jak: granat, stalowa szarość i niebieski. 

Rzadko zdarza się, by w sieciówce można było znaleźć kolorowy garnitur np. bordowy czy miodowy. To oznacza, że wszyscy, którzy chcieliby kupić jasny garnitur, powinni skierować pierwsze kroki do pracowni krawieckiej. 

Profesjonalny krawiec dobierze odpowiedni materiał, kolor i wzór oraz zaprojektuje dokładnie taki styl, w jakim będzie Ci najwygodniej. Zanim przeszukasz wszystkie oferty internetowe z kolorowymi garniturami, odwiedź najbliższą (ale sprawdzoną) krawcową.

Na jakie okazje przydaje się garnitur szyty na miarę?

Najczęściej do pracowni krawieckiej zgłaszają się przyszli Panowie Młodzi, w celu uszycia garnituru ślubnego. Trudno się temu dziwić, ślub jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu, dlatego oprócz odpowiedniego przystrojenia sali i wybrania weselnego menu, warto się skupić także na odpowiednim stroju. 

Na garnitury szyte na miarę często decydują się również dyrektorzy i prezesi firm, którzy często spotykają się ze swoimi kontrahentami lub jeżdżą w delegacje. Takie garnitury są eleganckie i oryginalne, a przede wszystkim, elegancki strój sprawia, że są odbierani o wiele bardziej profesjonalnie niż osoby, które nie przywiązują wagi do swojego stroju i na spotkaniu biznesowym pojawią się w dżinsach i T-shircie.

Może spodobać Ci się również:

Dlaczego warto umieścić sok pomidorowy w zdrowej diecie?

1 stycznia 2023

Jedzenie dużej ilości pomidorów jest prostą drogą do uzyskania silnego zdrowia. Dzieje się tak, ponieważ pomidory są bogate w składniki odżywcze, takie jak kwas foliowy, witamina C, potas itp. Dodatkowo…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady