czwartek, 30 maja 2024r.

Mieszkanie w kamienicy – jakie wyróżnia się zalety? Czy mieszkanie w kamienicy to dobry pomysł na inwestycję?

photo-1490122417551-6ee9691429d0cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxNDl8fGFwYXJ0bWVudHxlbnwxfDB8fHwxNjc4MjczOTE2ixlibrb-4.0.3q80w1080

Mieszkanie to coś, co kojarzy nam się ze stabilizacją i posiadaniem własnego miejsca na ziemi. Oczywiście mowa tutaj o jednej nieruchomości, a co jeśli tych nieruchomości miałbyś więcej? Czy posiadanie więcej niż jednego mieszkania ma w ogóle sens? Sprawdź, w jakim celu najczęściej kupowane są kolejne mieszkania, co możesz osiągnąć, decydując się na taki krok i jakie zalety ma zakup mieszkania w kamienicy?

Mieszkanie w kamienicy – co zyskasz, wybierając ten lokal?

Mieszkania usytuowane w kamienicy są naprawdę czymś wyjątkowym. Oczywiście są to wyremontowane lokale, a cały budynek jest odrestaurowany. Kamienice nie muszą być już kojarzone ze starym budownictwem i złym stanem technicznym.

Obecnie wiele kamienic zachwyca swoim wyglądem, ale też, dzięki ich odnowieniu można zyskać lokale gotowe do zamieszkania. Wybierając taki lokal z pewnością, będziesz zachwycony udogodnieniami, dużą powierzchnią, wyjątkową aranżacją i wysokim standardem wykończenia. Apartamenty przy Operze to dobra inwestycja, która pozwoli dobrze ulokować swoje pieniądze.

Kolejne mieszkanie – dlaczego to dobra inwestycja?

Masz już jedno mieszkanie, a więc osiągnąłeś to, co dla wielu osób jest niezwykle istotne. Jednak, jeśli masz środki pieniężne, powinieneś rozważyć zakup mieszkania w celach inwestycyjnych. Takie mieszkanie kupujesz za własne pieniądze, jednak w celu jego wynajęcia.

Głównym założeniem jest tutaj zysk, jaki będziesz osiągać z wynajęcia lokalu. Ponadto musisz też wiedzieć, że w każdej chwili możesz zrezygnować z wynajmowania mieszkania. Jeśli kiedyś zajdzie taka potrzeba możesz zamieszkać tam sam lub ktoś z Twojej rodziny.

Poza dochodami osiąganymi z wykonywania pracy zawodowej możesz zwiększyć swoje dochody. Zdarza się, że zyski z wynajmowania lokali inwestycyjnych są jedynym źródłem dochodu.

Finansowanie zakupu lokalu inwestycyjnego

Oczywiste jest to, że mieszkania inwestycyjne Łódź dają najwięcej korzyści, jeśli sfinansujemy zakup ze środków własnych. Jednak, czy taka inwestycja ze wsparciem kredytu również może być opłacalna? Oczywiście kupując mieszkanie inwestycyjne i wspierając się przy tym kredytem hipotecznym w momencie jego wynajęcia rata kredytu, będzie się sama spłacała.

Jeszcze lepszym rozwiązaniem jest zaciągnięcie zobowiązania na maksymalnie najmniejszą kwotę w połączeniu z własnymi środkami pieniężnymi. W ten sposób szybko spłacisz kredyt i zaczniesz zarabiać. Ponadto ważna jest tu też wysokość raty, co jest uzależnione od tego, jak duży kredyt zaciągnęliśmy.

Może spodobać Ci się również:

Jak zregenerować słuch? Jakie akcesoria mogą nam w tym pomóc?

1 czerwca 2023

Dbanie o zdrowie powinno być zawsze na pierwszym miejscu. Oczywiście większość z nas stara się dbać o zdrowie, jednak zdarza się, że pomijamy pewne kwestie. Wiele osób nie zwraca na…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady