sobota, 10 czerwca 2023r.

Mała łazienka – jak urządzić ją z głową? Podpowiadamy na które akcesoria postawić

photo-1584069793933-57852d7060eacropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMXwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw3fHxiYXRocm9vbXxlbnwxfDB8fAixlibrb-1.2.1q80w1080

Dużą łazienkę łatwo zaaranżować. W takim wypadku mamy sporą przestrzeń, do której łatwo dopasować nawet rozbudowany system wanny i większe zestawy meblowe. Kłopoty mogą jednak wystąpić przy pomieszczeniu o mniejszym metrażu. Niestety większość mieszkań boryka się z takim problemem… Jak urządzić niewielką łazienkę? W dzisiejszym artykule podpowiemy, na co szczególnie zwrócić uwagę…

Kabina prysznicowa czy wanna?

W pomieszczeniu o niewielkim metrażu nie ma miejsca na rozbudowany system wanny. Tutaj lepiej sprawdź się kabina prysznicowa, która będzie bardziej praktyczna i nie zajmie tak wiele przestrzeni. Instalując system możemy zaoszczędzić sporo miejsca na pozostałe elementy wyposażenia łazienek.

Oczywiście niektórzy i tak postawią na wybór niewielkiej wanny. Jednak takie rozwiązanie może być mało praktyczne i może zabraknąć miejsca na ustawienie dodatkowych szafek i elementów armatury łazienkowej. Ponadto wanna jest mniej ekologiczna w porównaniu do kabiny. W trakcie prysznica zużyjemy nawet kilkukrotnie mniej wody niż podczas kąpieli.

Zdecyduj, z których akcesoriów możesz zrezygnować

W łazience bardzo często chcemy mieć nie tylko kabinę i umywalkę, lecz również szereg innych urządzeń. Często w pomieszczeniu znajduje się także toaleta, pralka, dodatkowe szafki na ubrania, lustra czy kosmetyczka. Niestety przy ograniczonym metrażu nie na wszystko znajdzie się miejsce. Niektóre akcesoria na wyposażenie łazienki można jednak przenieść.

Jeśli mamy taką możliwość, możemy przykładowo ustawić pralkę w garażu lub przedpokoju. Często największym problemem jest tutaj dopływ wody, który nie zawsze można podciągnąć do danego pomieszczenia. Niektórzy też decydują się na rozdzielenie łazienki i ubikacji. Takie rozwiązanie może okazać się bardziej praktyczne i umożliwi załatwianie potrzeb fizjologicznych podczas brania prysznica przez innego z domowników.

Postaw na nowoczesne rozwiązania

Profesjonalny sklep z wyposażeniem łazienek może zaproponować szereg innowacyjnych pomysłów na aranżację małego pomieszczenia. Warto tu wykorzystać m.in. zestaw umywalkowy z szafką, która doskonale wykorzystuje wolną przestrzeń i ułatwia przechowanie niektórych akcesoriów.

Można także zainwestować w szafki wiszące oraz podwieszane miski klozetowe. Dzięki nim łatwiej będzie zagospodarować niewielką powierzchnię i stworzyć przestrzeń do przechowywania potrzebnych kosmetyków. Producenci oferują też wąskie i wysokie szafki, które można ustawić w rogu pomieszczenia.

Może spodobać Ci się również:

Jak wybrać idealny garnitur dla kobiety w biznesie?

1 grudnia 2022

Praca w biurze, spotkania firmowe, a nawet rozmowa kwalifikacyjna, to takie okoliczności, gdzie ubiór ma olbrzymie znaczenie. Dziś strój biznesowy jest bardziej różnorodny, ale nadal osiągnięcie idealnej równowagi między profesjonalizmem…

Czytaj więcej