środa, 21 lutego 2024r.

Lotniskowe parkingi — co warto wiedzieć przed wylotem

Lotniskowe parkingi — co warto wiedzieć przed wylotem

Urlop z bliskimi potrafi być niezwykle stresujący, szczególnie jeśli jest związany z przemieszczaniem się samolotem. Nie tylko lot, ale już sam transfer na lotnisko może przysporzyć nam wiele zmartwień, zwłaszcza jeśli bierzemy pod uwagę tranzyt spoza aglomeracji miejskiej, w której znajduje się lotnisko. W takiej sytuacji najlepiej jest dotrzeć na lotnisko własnym samochodem. Dojazd rodzi jednak kolejne pytania związane z pozostawieniem naszego auta na parkingu długoterminowym przy lotnisku. 

 

Wybór parkingu

 

Jeśli decydujemy się na pozostawienie naszego auta na kilka dni czy też tygodni, chcemy być pewni, że wybrana przez nas opcja spełnia oczekiwania. Jednym z najważniejszych czynników decydujących o wyborze parkingu jest jego odległość od terminalu. Bliskość hali odlotów pozwala na swobodne przemieszczenie się na lotnisko bez konieczności płacenia za taksówkę czy korzystania z komunikacji miejskiej. Przykładowo parking przy lotnisku Wrocław oferuje nam ponad 4000 miejsc parkingowych usytuowanych tuż przy terminalu.

 

Opłaty

 

Cena za pozostawienie auta może nam wydawać się wygórowana, ale należy pamiętać, że zostawiamy auto na całodobowym, chronionym parkingu. Opłaty na parkingu lotnisko są również uzależnione od bezpośredniego usytuowania parkingu, np. ceny za miejsca VIP będą wyższe ze względu na dobrą lokalizację. Jeśli planujemy lot z wyprzedzeniem, możemy skorzystać z usługi rezerwacji online i w ten sposób uzyskać rabat. Parking Wrocław lotnisko oferuje zniżkę nawet do 40% na wybrane pakiety parkingowe. Wcześniejsza rezerwacja przez internet gwarantuje nam również miejsce na wypadek przepełnienia parkingu.

 

Bezpieczeństwo i dodatkowe usługi

 

Ważną kwestią jest oczywiście monitoring i ubezpieczenie, które zabezpieczy nas przed dodatkowymi kosztami naprawy w sytuacji, w której na parkingu zdarzy się wypadek, który uszkodzi nasz pojazd. W cenę za np. miesięczny postój są często wliczone dodatkowe usługi takie jak wsparcie mechanika czy też pomoc w ponownym uruchomieniu rozładowanego akumulatora. Takie dodatki są szczególnie istotne jeśli planujemy zostawić auto nieco dłużej.

 

Korzyści

 

Latanie samolotem może być niezwykle obciążające psychicznie, szczególnie jeśli poza kwestiami dotyczącymi tylko i wyłącznie podróży, noclegu i organizacji wakacji, pojawia się stres związany z tranzytem na lotnisko i pozostawieniem tam samochodu. Dlatego wybór odpowiedniego parkingu zapewniającego całodobową ochronę, daje niejednokrotnie możliwość odetchnięcia chociażby w tym jednym aspekcie. 

 

Może spodobać Ci się również:

Sportowa elegancja - pomysły na stylizację

Sportowa elegancja – pomysły na stylizację

27 czerwca 2019

W obecnej dobie wyścigu kreatywności, projektanci serwują nam multum możliwości w dziedzinie wyglądu i trendów. Czerpią z przeszłości, przełamują konwenanse i szukają nowych rozwiązań. Niektóre pomysły są na tyle szalone,…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady