poniedziałek, 22 kwietnia 2024r.

Lotnisko we Wrocławiu – krótka historia

Lotnisko we Wrocławiu - krótka historia

Na terenie miasta Wrocław znajduje się port lotniczy, który jest czwartym polskim lotniskiem pod względem odprawianej liczby pasażerów. Jest on obsługiwany przez dziesięć linii. 

Historia lotniska we Wrocławiu

Zostało zbudowane w 1938 roku, ponieważ potrzebowały go niemieckie wojska. Po wojnie przejęła je Armia Radziecka. W latach 1946 – 1958 obsługiwało praktycznie jedynie samoloty wojskowe. Potem lotnisko w Strachowicach ponownie zostało włączone w sieć krajowych połączeń lotniczych. 

Od 1992 roku działa pod zarządem Portu Lotniczego Wrocław S.A. Rok później uruchomiono zagraniczne połączenia, m.in. z Wiedniem i Kopenhagą. W 2005 roku port lotniczy otrzymał imię Mikołaja Kopernika. Powstała tam również pierwsza na terenie Polski baza lotnicza Ryanair. 

Trochę danych

Lotnisko we Wrocławiu znajduje się w elitarnym gronie najlepszych portów lotniczych na terenie Europy. W 2016 roku zajęło ono 23. miejsce w tym zestawieniu. Wskaźnik punktualności portu lotniczego w Strachowicach wynosi około 86%. 

W 2009 roku rozpoczęły się prace związane z budową drugiego terminala. Dzięki jego uruchomieniu, lotnisko zyskało przepustowość równą 3,2 miliona pasażerów w ciągu roku. Nowy budynek składa się z ośmiu stanowisk kontroli bezpieczeństwa, dwudziestu dwóch stanowisk do odprawy biletowej i bagażowej, kapicy, sali konferencyjnej, a także z systemu monitoringu (400 kamer). 

Parking lotnisko

Warto także zwrócić uwagę na parking przy lotnisku. Znajduje się on bezpośrednio przy terminalu, dlatego nie trzeba dojeżdżać busem. Można dokonać rezerwacji miejsc przez Internet. Ceny oferowane przez parking Wrocław lotnisko są bardzo atrakcyjne. Wcześniejsza rezerwacja to gwarancja zniżek i wolnego miejsca w najbardziej dogodnej lokalizacji. Warto zaznaczyć, że na terenie parkingu znajdują się specjalne przestrzenie parkingowe dla niepełnosprawnych, a także dla VIPów. 

Ponadto, należy podkreślić, że istnieje możliwość skorzystania z parkingu długoterminowego, lotnisko gwarantuje taką możliwość. Bardzo atrakcyjne zniżki pozwalają na pozostawienie samochodu w bezpiecznym miejscu nawet na kilkanaście dni, za mniej niż 100 zł! Aby zapoznać się ze szczegółowym cennikiem, warto odwiedzić stronę internetową lotniska we Wrocławiu. Możemy tam znaleźć mnóstwo interesujących i ważnych informacji.

Może spodobać Ci się również:

Obróbka zgrubna co to jest? Jakie maszyny wykorzystuje się do tego rodzaju obróbki?

1 kwietnia 2022

Obróbka zgrubna to czynność wykonywana w zakładach przemysłowych. Sam proces obróbki zależy od wielu czynników oraz tego, co ostatecznie będziemy chcieli otrzymać. Jeżeli więc chcemy się bliżej przyjrzeć obróbce poszczególnych…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady