czwartek, 30 maja 2024r.

Jakie zeszyty na studia? Podpowiadamy które akcesoria przydadzą się na uczelni…

photo-1518384401463-d3876163c195cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw4fHxvZmZpY2UlMjBwZW4lMjBwYXBlcnxlbnwxfDB8fHwxNjQ1MDg2ODEwixlibrb-1.2.1q80w1080

Studenckie czasy przez wielu określane są mianem najlepszego okresu w życiu. Nic dziwnego, to etap beztroskiego przejścia z okresu dziecięcego w dorosłość. To również okres, w którym mamy okazję nabyć cennych umiejętności, przydatnych w przyszłej pracy. Aby taki efekt osiągnąć, warto zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria. Zeszyty do tworzenia prywatnych notatek  również na studiach będą podstawowym narzędziem pracy. Które warianty najbardziej się przydadzą?

Notatniki A4 czy A5 – które wybrać?

Wszystko zależy od tego, z jakim przedmiotem będziemy mieć do czynienia. Jeżeli będą to zajęcia bardziej teoretyczne, podczas których najczęściej robi się tekstowe notatki, warto postawić na obszerny zeszyt o mniejszym formacie. Taki notatnik pomoże efektywniej katalogować informacje, jednocześnie nie będzie stanowił większego obciążenia podczas dojazdu na uczelnię.

Sytuacja wygląda inaczej, gdy podczas wykładów student często będzie spotykał się ze schematami i rysunkami. W takim wypadku lepiej zastanowić się nad notatnikiem w formacie A5. Taki zeszyt umożliwi przygotowanie czytelnych rysunków, które lepiej zobrazują omawiane zagadnienie.

Standardowy zeszyt, czy notes na spirali?

Zajęcia na studiach mogą odbywać się w różnych warunkach. Często są one prowadzone w sali ćwiczeniowej, na wykładowej auli, a także w laboratorium czy w terenie. Przed zakupem właściwych zeszytów, warto więc zastanowić się nad wariantem, który będzie najbardziej praktyczny.

Można postawić na standardowe zeszyty zszywane z twardą oprawką. Ciekawym rozwiązaniem będzie jednak notes na spirali, który ułatwi prowadzenie notatek w specjalnych warunkach. Taki wariant najczęściej posiada też specjalne kolorowe zakładki, które umożliwiają katalogowanie informacji z kilku przedmiotów w jednym miejscu. Do zajęć terenowych można wybrać także notes kieszonkowy o mniejszych rozmiarach, np. w formacie A6 lu A7.

Grubość notatnika również ma znaczenie…

Wiele przedmiotów na studiach prowadzonych jest w standardowym trybie semestralnym, niektóre jednak trwają znacznie krócej. Dopasowanie objętości zeszytu do charakteru przedmiotu będzie więc kluczową sprawą, która pomoże studentowi zaoszczędzić pieniądze.

Przy niektórych przedmiotach potrzeba będzie obszernego notatnika A5, a w innym przypadku na ćwiczenia wystarczy kilkudziesięciokartkowy zeszyt o większym formacie. Niektórzy stosują również notatniki, w których zapisywane są informacje z kilku przedmiotów naraz. Jest to praktyczny wybór, wymaga jednak od studenta dokładności i właściwego katalogowania notatek.

Może spodobać Ci się również:

Jakie ćwiczenia na brzuch? Jak skutecznie poprawić swój wygląd

1 grudnia 2020

Idealna sylwetka to marzenie nie jednej osoby. Dosyć często spotykanym problemem, jeżeli chodzi o wygląd, jest brzuch, który zazwyczaj nie jest taki, jak byśmy tego, chcieli. Co zrobić, żeby pozbyć…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady