poniedziałek, 22 kwietnia 2024r.

Jaki materac wybrać – sprężynowy czy piankowy?

Jaki materac wybrać - sprężynowy czy piankowy?

Materac to bardzo ważna rzecz. W końcu to od niego zależy, czy w ciągu dnia będziemy wypoczęci, czy wręcz przeciwnie. Jak się jednak okazuje, wybór materaca jest o wiele trudniejszy, niż może nam się wydawać. Do najpopularniejszych rozwiązań zaliczamy piankowe oraz sprężynowe. Na które z nich warto postawić?

Czym charakteryzują się materace piankowe?

Materace piankowe przez wiele ludzi uznawane są za te, które są słabe oraz bardzo szybko się uginają. Technologia poszła do przodu i aktualnie sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Co nam to daje? Przede wszystkim pewność, że kiedy kupimy materac piankowy, posłuży on nam tak długo, jak produkt sprężynowy. Warto przyjrzeć się rozwiązaniom firmy Hilding, które w swojej ofercie ma naprawdę świetne materace. Nie możemy również zapomnieć, że ogromna ilość punktów podparcia sprawia, że materac piankowy idealnie dopasowuje się do naszego ciała w czasie snu, co skutkuje bardzo dużym komfortem. 

Co mogą nam zaoferować materace sprężynowe?

Materace sprężynowe od samego początku cieszą się bardzo dużą popularnością. Mimo tego, że na początku ilość punktów podparcia nie zwalała z nóg, to obecnie po wielu modernizacjach sprężynowe rozwiązania są również bardzo ciekawą propozycją. Aktualnie produkty te wyposażone są w nie mniej niż 250 sprężyn na jeden metr kwadratowy. W czasie produkcji zostają one zamknięte w osobnych woreczkach, dzięki czemu przenoszenie drgań jest naprawdę minimalne. Nie możemy również nie wspomnieć o oddychalności. Wszystkie kieszenie to również komory powietrza, które zaraz po ich naciśnięciu wydmuchują powietrze na zewnątrz. Dzięki takiemu działaniu cyrkulacja powietrza stoi na bardzo wysokim poziomie, co ma znaczenie dla względów higienicznych. 

Jaki materac wybrać – sprężynowy czy piankowy?

Nie ma co się oszukiwać, jednoznaczne odpowiedzenie na to pytanie jest po prostu niemożliwe. Zarówno materace sprężynowe, jak i piankowe mają swoje wady oraz zalety. Na co zatem postawić? Jest to kwestia w pełni indywidualna, którą każdy z nas powinien dopasować pod swoje własne potrzeby. Osoby, dla których kluczową rolę odgrywa dopasowanie się materaca do ciała, powinny rozważyć zakup materaca piankowego. Jeśli jednak oddychalność danego produktu ma dla nas ważne znaczenie, powinniśmy rozważyć sprężynowy. W przypadku, gdy nie mamy pojęcia, na co się zdecydować, warto skontaktować się z pracownikami firmy Hilding, którzy z pewnością udzielą nam przyjacielskiej porady. Może to właśnie ona sprawi, że wybierzemy jeden z produktów z oferty tego sklepu.

Może spodobać Ci się również:

Jakie wino do łososia? Czy wino to jedyny alkohol podawany do ryb?

1 czerwca 2022

Łosoś to ryba znana na całym świecie. Ponadto z łososia można wykonać wiele różnych dań, które zachwycą niejednego smakosza ryb. Warto także wspomnieć, że wszystkie przepisy, gdzie w skład wchodzi…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady