środa, 21 lutego 2024r.

Jaki blat do łazienki? Ile kosztuje, gdzie kupić?

unnamed file 9

Blat w łazience pełni funkcje zarówno praktyczne, jak i estetyczne. Dlatego wybierając odpowiedni produkt, należy wziąć pod uwagę wiele aspektów. Duże znaczenie ma surowiec, z którego wykonany jest blat.  To głównie od niego zależy trwałość blatu.

Jaki materiał na blat do łazienki wybrać?

Blat do łazienki musi cechować się wysoką odpornością na wodę. Jest to pomieszczenie, w którym często się chlapie, ponadto zwykle utrzymuje się wysoka wilgotność. Zastosowanie materiałów niskiej jakości będzie skutkowało koniecznością szybkiej wymiany blatu.

Najczęściej wykonuje się blaty z laminatu, ponieważ są one tanie, a dosyć dobrze znoszą wysoką wilgoć. Niestety są podatne na uszkodzenia mechaniczne, których nie da się naprawić. Alternatywą jest drewno, które po uszkodzeniu można zeszlifować. Jednak blaty drewniane do łazienki nie są dobrym pomysłem, ponieważ ten surowiec nie jest odporny na wilgoć. Wymagają one częstej impregnacji.

Kolejnym surowcem jest naturalny kamień. Ten materiał wyróżnia się niezwykłą trwałością zarówno na wilgoć i temperaturę, jak i na uszkodzenia mechaniczne. Ponadto kamień ma ponadczasowy wygląd, pasuje do niemal każdego wnętrza.

Jaki kamień naturalny na blat w łazience?

Istnieją różne rodzaje kamienia naturalnego, który może być wykorzystany do zrobienia blatu w łazience. Większość osób rozważa granit oraz marmur.  W przypadku łazienki najlepszym wyborem jest granit. Ten kamień cechuje się niską nasiąkliwością, dzięki czemu jest odporny na wodę oraz wilgoć. Ponadto jest to materiał bardzo trwały, a to czyni go niewrażliwym na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki obu tym cechom granit dobrze znosi upływ czasu, a utrzymanie go w czystości zajmuje tylko chwilę.

Natomiast marmur nie jest najlepszym wyborem na blat do łazienki. Jest to kamień bardziej porowaty i nasiąkliwy. Z tego powodu trzeba go regularnie impregnować, bo w przeciwnym wypadku mogą powstać trwałe odbarwienia.

Gdzie kupić blat kamienny do łazienki?

Szukając blatu kamiennego do łazienki, dobrze jest odwiedzić profesjonalny zakład kamieniarski Warszawa. Firmy specjalizujące się w usługach kamieniarskich mają duży wybór wzorów, kolorów. Dzięki temu można dobrać kamień najbardziej pasujący do stylu łazienki.

Szukając firmy oferującej takie usługi, warto odwiedzić zakład kamieniarski w Warszawie lub większym mieście. Często wybór kamieni jest tam znacznie większy, ponadto pracują tam specjaliści, którzy odpowiedzą na nurtujące Cię pytania związane z kamiennymi blatami.

Może spodobać Ci się również:

Mieszkanie od dewelopera, czy dom? Na jaki zakup się zdecydować?

1 grudnia 2022

Wiele osób zdeterminowanych, aby kupić nieruchomość do zamieszkania, w pierwszym momencie decyduje, czy ma to być apartament w mieście, czy też dom w podmiejskim zaciszu. Ostatecznie tylko przyszły właściciel decyduje…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady