środa, 21 lutego 2024r.

Jaka najlepsza proteza częściowa?

photo-1612283104841-d1918e7666c7cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw1N3x8ZGVudGlzdHxlbnwxfDB8fHwxNjY5NDg3NjE2ixlibrb-4.0.3q80w1080

Proteza to często jedyna możłiwość, jeżeli chodzi o uzupełnienie uzębienia, aby pacjent znów mógł cieszyć się uśmiechem. Ten rodzaj protezy pozwala na uzupełnienie brakujących zębów w taki sposób, że proteza nie będzie się odróżniać od stałęgo uzębienia. Jaka proteza częściowa jest najlepsza i jakie czynniki wpływają na wybór protezy częściowej przez pacjentów?

Proteza częściowa – jaka jest najlepsza?

Proteza częściowa pozwala na uzupełnienie braków jednago lub kilku zębów. Jaka więc protezy są godne polecenia? Obecnie coraz częściej wybierane są protezy akrylowe. Są to nowoczene protezy, które wyglądają naturalnie i niczym się nie wyróżniają.

Kolejna proteza, która jest równie często wybierana to proteza nylonowa. Ten rodzaj uzupełneinia protetycznego idealnie przylegają i są odporne na uszkodzenia. Aby zastosowanie takiej protezy było możliwe, konieczne jest posiadanie chociażby jednego zdrowego zęba.

Proteza akronowa to bardzo estetyczne uzupełnienie uzenienia, a dodatkowo dopasowuje się ona do jamy ustnej, dzięki czemu komfort jej noszenia jest naprawdę duży.

Jaką funkcję pełni proteza?

Proteza jest bardzo ważna, gdyż wpływa ona nie tylko na piękniejszy uśmiech, ale również lepsze samopoczucie pacjeta. Warto dodać, że proteza ma za zadanie nie tylko poprawić wygląd uzębienia, ale również usprawnić gryzienie i żucie.

Obecnie wszystkie rodzaje protez są wykonywane w taki sposób, aby zęby wyglądały estetycznie. Ponadto używane materiały do tworzenia protez są odporne na wiele szkodliwych czynników, dzięki czemu pacjeni mogą cieszyć się protezą przez bardzo długi czas.

Oczywiście należy wspomnieć, że stan protezy zależy takze w dużej mierze od tegoo, jak pacjent dba o uzupełnienie protetyczne.

Jakie są wskazania do założenia protezy częściowej?

To czy założenie częściowej protezy jest możliwe ocenia stomatolog. Specjalista po zebraniu dokładnego wywiadu oraz przeprowadzeniu badań może określić, jaka forma uzupełnienia protetycznego jest najlepsza.

Proteza częściowa jest często wybierana z uwagi na niższe koszty, zwłaszcza gdy pacjenta nie stać na inną metodę uzupełnienia uzębienia. Poza tym w przypadku, gdy pacjent nie utrzymuje prawidłowej higieny jamy ustnej proteza częściowa jest polecana w takich przypadkach, Dzięki czemu pacjent będzie mógł ją wyjąć i dokładnie umyć.

Może spodobać Ci się również:

Co to jest kopia zapasowa i dlaczego warto ją mieć?

1 października 2021

Dane osobowe i informacje na temat działalności przedsiębiorstwa mogą stać się celem ataków hakerskich. Dlatego warto przechowywać je w odpowiedni sposób, nie zapominając przy tym o regularnym tworzeniu kopii zapasowej.…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady