niedziela, 16 czerwca 2024r.

Jak założyć firmę? Jak zacząć na niej zarabiać?

Jak założyć firmę?

Od kilku lat ludzie w Polsce zamiast pracować na etatach zaczęli marzyć o zakładaniu własnych firm. Sukcesy zagranicznych czy polskich milionerów stały się inspiracją do tego, by samemu zakładać własne biznesy. Warto tylko wspomnieć o takich osobach jak Mark Zuchenberg, czy w polskiej skali – Michał Sadowski by zobaczyć, że odpowiedni pomysł może dać ogromny sukces. By jednak odnieść wielki sukces trzeba najpierw pomyśleć o tym, by założyć własną działalności gospodarczej.

Jak założyć firmę w jeden dzień?

Założenie firmy w jeden dzień to dziś nie pusty slogan, a rzeczywistość. Najpierw trzeba udać się do właściwego dla nas urzędu gminy, lub miasta. Tam trzeba doręczyć wcześniej wydrukowany i wypełniony wniosek do CEDIG. Gdy nie miało się wcześniej do czynienia z własną firmą lepiej poprosić o pomoc pracownika urzędu. Pomoże nam on w prawidłowym wypełnieniu wniosku. Musimy między innymi wybrać formę opodatkowania korzystną dla naszego biznesu. W przypadku małych firm najkorzystniejsza będzie skala progresywna, lub karta podatkowa. Wybór najlepszej formy warto wcześniej skonsultować z zaprzyjaźnionym księgowym, lub profesjonalnym doradcą podatkowym.

Po złożeniu wniosku do CEDIG w ciągu jednego dnia otrzymamy informację drogą mailową o tym, że nasza firma jest już zarejestrowana. Zostaną nam nadane numer REGON oraz NIP, którymi będziemy posługiwać się przez cały okres prowadzenia firmy. Pamiętajmy też o tym, że w myśl obecnych przepisów nie musimy opłacać składek ZUS przez pierwsze 6 miesięcy prowadzenia działalności gospodarczej.

Firma i zarabianie? To musi iść w parze!

Ulga na ZUS z pewnością będzie korzystna dla początkujących przedsiębiorców, którzy nie posiadają jeszcze źródeł dochodu. Zaoszczędzone pieniądze można zainwestować, lecz nie warto robić tego zbyt pochopnie. Drogi komputer, czy dodatkowy telewizor z pewnością nie są niezbędne na samym początku prowadzenia firmy. Środki własne lepiej przeznaczyć na reklamę i promocję w internecie. Ważne, by firma jak najwcześniej zaczęła zarabiać. Później można zająć się jej marketingiem i kampaniami reklamowymi.

Może spodobać Ci się również:

Kto może potrzebować transportu tirem

Kto może potrzebować transportu tirem

30 listopada 2019

Obecnie firma działająca w branży produkcyjnej ale też handlowej musi w bardzo ścisły sposób współpracować z firmami transportowymi. To dzięki temu towar może być szybko i skutecznie przetransportowany z punktu…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady