poniedziałek, 06 grudnia 2021r.

Jak wzmocnić ruszające się zęby? Dlaczego nie można lekceważyć takiego problemu?

unnamed file

Ruszające się zęby to poważny problem, dla każdego, kto tego doświadczy. Oczywiście warto wspomnieć, że istnieje naturalna ruchomość zębów, jednak taka sytuacja nie wpływa na stan uzębienia. Niestety stopni tzw. ruchomości jest więcej, co powoduje, że nie każdy ruszający się ząb jest czymś naturalnym. Jeżeli niestabilność zębów jest znacznie większa, należy wiedzieć, w jaki sposób je wzmocnić.

Dlaczego profilaktyka jest tak ważna?

Piękny i zdrowy uśmiech to nie tylko zasługa dbania o higienę jamy ustnej, ale również regularnych wizyt w gabinecie stomatologicznym. Jeżeli każdego dnia będziemy odpowiednio dbać o swoje zęby, możemy być pewni, że ich stan nie ulegnie pogorszeniu. Unikanie używek, stosowanie dobrych past, a także wczesne wykrywanie próchnicy uchroni nas przed problemem ruszającego się uzębienia.

Niestety zdarza się, że czasem nie mamy wpływu na to, kiedy nasze zęby zaczną się ruszać. Wszelka ingerencja w zęba może spowodować, że jego ruchomość się zwiększy, co będzie dla nas ogromnym problemem. Przyczyn ruszających się zębów jest wiele, a więc dentysta nie zawsze podczas zwykłej wizyty jest w stanie stwierdzić, co spowodowało rozchwianie się zęba.

W celu postawienia trafnej diagnozy może zlecić wykonanie rtg zębów Białystok. Takie badanie pokaże wszelkie nieprawidłowości w zębie, który się rusza. Dzięki temu stomatolog będzie mógł bez problemu wdrożyć odpowiednie leczenie.

Wzmocnienie ruszających się zębów

Jeżeli przyczyna ruszania się zęba jest już znana, można rozpocząć leczenie. Sposób leczenia jest kwestią indywidualną, więc tutaj ostateczną decyzję podejmuje dentysta. Do metod, które mają zapobiec ruszaniu się zębów, zalicza się m.in. specjalne szyny, które skutecznie mogą unieruchomić ząb.

Poza tym specjaliści wykonują również tzw. zabieg kiretaż. Jest on równie skuteczny, jeżeli chodzi o problem rozchwianych się zębów. Oczywiście istnieje wiele innych metod i sposobów na wzmocnienie  uzębienia, ale każdy przypadek musi być traktowany indywidualnie, co pozwoli na wybór odpowiedniej metody leczenia.

Czy ruszające się zęby można uratować?

To, czy ruszające się zęby można z powodzeniem uratować, jest uzależnione od przyczyny, jaka doprowadziła do takiego stanu. Jeżeli zaniedbamy naszą jamę ustną, może się okazać, że ząb będzie trzeba wyrwać.

Na szczęście regularne wizyty w gabinecie stomatologicznym mogą zapobiec utracie zębów, gdyż pacjent z takim problemem w porę otrzyma pomoc. Pozwoli to na uniknięcie ekstrakcji zęba oraz będziemy mogli wciąż bez skrępowania cieszyć się uśmiechem.

Może spodobać Ci się również:

Jaka karma dla koszatniczki? Zdrowa dieta to podstawa prawidłowego rozwoju

1 grudnia 2020

Każde zwierze bez względu na to, czy jest to pies, czy mały gryzoń musi być odpowiednio karmione i pielęgnowane. Jeżeli zaniedbamy te czynności, nasz pupil może zacząć odczuwać nieprzyjemne dolegliwości,…

Czytaj więcej