środa, 21 lutego 2024r.

Jak rozpocząć inwestowanie online?

trade-2328525_1920

W jaki sposób rozpocząć inwestowanie na giełdach? Wbrew pozorom nie jest to trudne, a do tego w praktyce jest nam potrzebny tylko komputer z dostępem do internetu. Zanim jednak zagłębimy się w tajniki inwestowania, warto wykonać kilka istotnych ruchów, które pozwolą nam zaoszczędzić czas i nerwy już od samego początku. Sprawdźmy, jak rozpocząć inwestowanie na giełdzie online.

Inwestowanie online – zacznij od wyboru brokera

W dzisiejszych czasach praktycznie każdy inwestor, który interesuje się potencjalnymi inwestycjami w instrumenty finansowe, zdaje sobie sprawę, że postęp technologiczny zapewnia nam praktycznie całą infrastrukturę. Jedyne, co musimy zrobić to znaleźć odpowiedniego brokera i zarejestrować konto.

Wydaje się proste, ale czy na pewno? Na rynku dostępnych jest wielu brokerów, takich jak Saxo broker, którzy zapewniają dostęp do rachunku inwestycyjnego online, gwarantującego możliwość inwestycji w tysiące instrumentów – nie tylko akcji, ale także indeksów giełdowych, par walutowych czy funduszy notowanych na giełdzie. Podstawowa kwestia, jaka musi być przez nas przeanalizowana już na starcie to wybór odpowiedniego brokera. Jak tego dokonać?

Przede wszystkim warto przeanalizować dostępność instrumentów finansowych, ze szczególnym uwzględnieniem właśnie tych, które interesują nas najbardziej. Jeśli broker oferuje nam szeroką ofertę inwestycyjną i jesteśmy w stanie znaleźć tam interesujące nas walory inwestycyjne, powinniśmy przeanalizować także koszty obsługi rachunku. Na szczęście obecnie koszty są bardzo niskie i nie będzie problemu ze znalezieniem darmowego konta, z które nie będziemy musieli płacić.

Instalacja platformy i zapoznanie się z jej specyfiką

Przeanalizowaliśmy dostępne na rynku oferty brokerskie i udało nam się znaleźć taką, która spełnia nasze oczekiwania? W takim razie nic nie dzieli nas od szybkiego wypełnienia formularza, który zapewni nam otwarcie konta. Gdy konto zostanie uruchomione, możemy przystąpić do instalacji platformy tradingowej.

Ta na pierwszy rzut oka może wzbudzić w nas niemałe zaskoczenie – dziesiątki narzędzi analitycznych, szereg wykresów i mało zrozumiałe na początku oznaczenia niektórych funkcjonalności platformy. To dobry moment, by dokładnie przeanalizować potencjał platformy, poznać nawigacje po niej i sprawdzić, gdzie znajdują się najistotniejsze dla nas funkcje. Może to zająć pewien czas – poznanie wskaźników analizy technicznej zapoznanie się z rodzajami zleceń, z wszystkimi dostępnymi na platformie instrumentami finansowymi. W celu dokładnego poznania platformy warto zdecydować się na uruchomienie konta demonstracyjnego, za pośrednictwem którego zobaczymy, jak wygląda inwestowanie od praktycznej strony – z tym jednak wyjątkiem, że pierwsze popełnione błędy nie będą miały żadnych konsekwencji.

Wybór instrumentów finansowych i pogłębianie wiedzy z zakresu inwestowania

Jesteśmy już zaznajomieni z platformą inwestycyjną? Nie możemy się doczekać, by wykonać pierwszą transakcję na rachunku zasilonym naszymi pieniędzmi? Pamiętajmy, że to dobry czas, by jeszcze nieco wstrzymać się od poważnych inwestycji i skupić się na nauce.

Bez względu na to, czy jesteśmy zdecydowani na inwestycję w pary walutowe, akcje spółek giełdowych, ETFy czy inne instrumenty pochodne, wszystkie one wiążą się z pewnym ryzykiem inwestycyjnym, którego nigdy nie możemy lekceważyć. Literatura specjalistyczna, webinary, szkolenia inwestycyjne – to świetne materiały, które wzbogacą nas o wiedzę niezbędną do prawidłowego inwestowania i czerpania nie tylko satysfakcji, ale i potencjalnych zysków.

Może spodobać Ci się również:

Izolacja pianką PUR – dlaczego warto i jak wygląda montaż metodą natryskową?

1 marca 2023

Izolacje natryskowe pianką poliuretanową (PUR) jest skutecznym sposobem na ocieplenie domu. Pianka PUR charakteryzuje się bardzo dobrą izolacyjnością termiczną oraz hydrofobowością, co oznacza, że nie przepuszcza wilgoci. Dzięki temu izolacja…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady