czwartek, 30 maja 2024r.

Jak poszerzyć swoje słownictwo w języku obcym?

photo-1596496638503-0980ae36f17acropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw2fHxsYW5ndWFnZSUyMHNjaG9vbHxlbnwxfDB8fHwxNjM5MTQ1ODMyixlibrb-1.2.1q80w1080

Poszerzanie słownictwa w trakcie nauki angielskiego jest szczególnie istotne. Również w języku ojczystym dobrze jest uczyć nowych pojęć, które pomogą nam opisać różne zjawiska. Szlifując angielski, trzeba jednak zachować rozsądek. Czasem nauka pojedynczych słówek dziennie będzie skuteczniejsza od szybkiego przyswojenia kilkuset zwrotów. W jaki sposób podejść do nauki słówek? Najlepiej połączyć przyjemne z pożytecznym!

Ucz się wtedy, kiedy chcesz!

Często podchodząc do nauki języka przygotowujemy sztywny harmonogram nauki, w którym precyzyjnie opracowujemy plan przyswojenia dużej liczby słówek w krótkim czasie. Dla osób zdyscyplinowanych takie rozwiązanie może pomóc, jednak już przy drobnym niewywiązaniu się z ustaleń tracimy część motywacji. Trzeba także podkreślić, że nie w każdy dzień jesteśmy zdolni do nauki – w takich momentach warto po prostu sobie odpuścić.

Zamiast 100 słówek dziennie, lepiej nauczyć się choćby kilku. Gdy czujemy kompletny brak ochoty na lekcje angielskiego online dla dorosłych, nie katujmy swojego mózgu wkuwaniem słówek na siłę. Prawdopodobnie już następnego dnia poczujemy się lepiej i będziemy mieć więcej zapału. Warto także znaleźć swój indywidualny styl nauki, który sprawi, że czynność stanie się przyjemnością. Zamień więc nudne powtarzanie listy słówek na naukę w kontekście, popularne fiszki czy grę w skojarzenia.

Lubisz czytać? Czytaj po angielsku!

Osoby, które wolny czas chętnie spędzają nad książką mogą jednocześnie uczyć się słówek. Czytanie w języku angielskim pomaga nie tylko poznać nieznane zwroty, lecz jednocześnie pokaże ich przykładowe zastosowanie. W ten sposób możesz spędzić wolny czas tak jak lubisz i poszerzyć swój zasób słownictwa.

Jeśli czytanie książek po angielsku na Twoim etapie nauki będzie zbyt trudne, postaw na krótsze formy tekstowe. Blogi opisujące ulubione zagadnienia, czy treści o charakterze informacyjnym również mogą pomóc w zaznajomieniu się z językiem obcym. W trakcie czytania warto mieć także przy sobie dobry słownik angielskiego – jeśli nie zrozumiesz danego zwrotu, będziesz mógł błyskawicznie sprawdzić jego znaczenie.

Oglądanie filmów po angielsku również pomaga

Kto z nas nie lubi spędzić popołudnia przy ulubionej komedii czy serialu? Jak się okazuje, oglądanie filmów w języku obcym także może pomóc w przyswajaniu słówek. To doskonały sposób nauki, w którym jednocześnie osłuchujemy się z językiem, poznajemy typowe zwroty oraz możemy wychwycić nowe wyrażenia.

Gdy dopiero rozpoczynamy angielski online dla dorosłych nie należy jednak oglądać specjalistycznych filmów, z wyszukanym słownictwem. Lekkie ekranizacje najczęściej opierają się na prostych zwrotach, które są najczęściej używane przez obcokrajowców. Dobrym pomysłem jest również obejrzenie znanego filmu – w ten sposób, nawet gdy częściowo nie zrozumiemy słów, zrozumiemy kontekst. Oprócz wyboru języka można włączyć również napisy po angielsku, które pomogą w interpretacji wyrażeń.

Może spodobać Ci się również:

Jak leczyć trądzik różowaty domowymi sposobami?

Jak leczyć trądzik różowaty domowymi sposobami?

30 września 2020

Istnieje wiele domowych sposobów, które skutecznie pomagają w leczeniu trądziku młodzieńczego i różowatego. Najczęściej są to naturalne metody, bazujące na łatwo dostępnych produktach i tradycyjnym ziołolecznictwie. Są one z natury…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady