czwartek, 30 maja 2024r.

Jak czyścić Nike Air Force by wydłużyć ich okres przydatności?

photo-1437011322766-da2f39ff123bcropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxMHx8U2hvZSUyMHJ1bm5lcnN8ZW58MXwwfHx8MTY2NTMyNTM3Ngixlibrb-1.2.1q80w1080

Nawet obuwie najlepszej marki szybko straci swoją wartość, jeśli nie będzie odpowiednio konserwowane. Dlatego chcąc przedłużyć żywotność nowo zakupionych modeli Nike Court, powinniśmy pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji. Kluczowe znaczenie będzie mieć utrzymanie produktów w czystości – tylko wtedy zabezpieczymy ich powierzchnię przed defektami. Jak to zrobić?

Zabrudzenia czyść na bieżąco

To podstawowa zasada, którą powinniśmy przestrzegać, by nasze obuwie przetrwało w nienagannym stanie przez długi czas. Najlepiej, gdy zaraz po przyjściu do domu przeglądniemy produkty i usuniemy wszystkie widoczne zabrudzenia. Możemy je lekko zdrapać lub użyć wilgotnej ściereczki, która poradzi sobie z bardziej zaschniętymi zabrudzeniami.

Jeżeli buty są w gorszym stanie, możemy spróbować usunąć zabrudzenia za pomocą letniej wody i zwykłego mydła. To bezpieczny sposób, który nie wpłynie na jakość cholewki butów Nike Air, a może pomóc w usunięciu trudniejszych zabrudzeń. Przed zastosowaniem innych detergentów musimy zapoznać się ze wskazówkami producenta – najczęściej możemy w nich znaleźć informacje dotyczące, których środków czyszczących powinniśmy używać.

Co robić z przemoczonym obuwiem?

Trzeba podkreślić, że ingerencja wody zawsze niesie ze sobą ryzyko nieodwracalnego uszkodzenia obuwia. Dlatego warto zrobić wszystko, by buty damskie Nike miały jak najmniej styczności z wilgocią. Gdy jednak przemoczymy nasze obuwie, trzeba je jak najszybciej wysuszyć. Choć ustawienie ich blisko źródła ciepła będzie w tym przypadku najgorszym rozwiązaniem.

Jak usunąć wilgoć? Przede wszystkim zaraz po przyjściu do domu zdejmij obuwie, wyciąg sznurówki oraz wkładki i jak najbardziej odchyl języki cholewki, by odsłonić wnętrze. Możesz też zastosować stare papierowe gazety, które wystarczy zgnieść w kulki i włożyć do środka. Suszenie obuwia wspomaga również ryż, który dzięki właściwościom higroskopijnym szybko pochłania nadmiar wilgoci.

Czy buty do biegania Nike mogę prać w pralce?

Nie wszystkie produkty nadają się do tego sposobu czyszczenia. Najlepiej więc sprawdzić w opisie producenta, czy uwzględnia on taką możliwość. Jeśli tak, możemy spróbować wyprać buty Nike Air, choć trzeba to zrobić z głową.

Przede wszystkim przed włożeniem do pralki na buty warto założyć np. starą rajstopę po to, by w trakcie obracania nie uszkodziły one bębna. Pranie należy wykonać w niskiej temperaturze i przy możliwie najmniejszej prędkości obrotów w trakcie wirowania. Nie należy też dodawać agresywnych detergentów – najlepiej, gdy przeprowadzimy pranie z dodatkiem łagodnego środka czyszczącego.

Może spodobać Ci się również:

Normobaria dla sportowców - w jaki sposób może się przydać

Normobaria dla sportowców – w jaki sposób może się przydać

27 marca 2020

Normobaria to bezinwazyjna tlenoterapia pozwalająca na szybszą regenerację organizmu po treningu, co przekłada się na poprawę wyników w sporcie. Komory normobaryczne wspomagają proces regeneracji poprzez zwiększenie absorpcji tlenu w komórkach.…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady