czwartek, 23 marca 2023r.

Jak czyścić Nike Air Force by wydłużyć ich okres przydatności?

photo-1437011322766-da2f39ff123bcropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxMHx8U2hvZSUyMHJ1bm5lcnN8ZW58MXwwfHx8MTY2NTMyNTM3Ngixlibrb-1.2.1q80w1080

Nawet obuwie najlepszej marki szybko straci swoją wartość, jeśli nie będzie odpowiednio konserwowane. Dlatego chcąc przedłużyć żywotność nowo zakupionych modeli Nike Court, powinniśmy pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji. Kluczowe znaczenie będzie mieć utrzymanie produktów w czystości – tylko wtedy zabezpieczymy ich powierzchnię przed defektami. Jak to zrobić?

Zabrudzenia czyść na bieżąco

To podstawowa zasada, którą powinniśmy przestrzegać, by nasze obuwie przetrwało w nienagannym stanie przez długi czas. Najlepiej, gdy zaraz po przyjściu do domu przeglądniemy produkty i usuniemy wszystkie widoczne zabrudzenia. Możemy je lekko zdrapać lub użyć wilgotnej ściereczki, która poradzi sobie z bardziej zaschniętymi zabrudzeniami.

Jeżeli buty są w gorszym stanie, możemy spróbować usunąć zabrudzenia za pomocą letniej wody i zwykłego mydła. To bezpieczny sposób, który nie wpłynie na jakość cholewki butów Nike Air, a może pomóc w usunięciu trudniejszych zabrudzeń. Przed zastosowaniem innych detergentów musimy zapoznać się ze wskazówkami producenta – najczęściej możemy w nich znaleźć informacje dotyczące, których środków czyszczących powinniśmy używać.

Co robić z przemoczonym obuwiem?

Trzeba podkreślić, że ingerencja wody zawsze niesie ze sobą ryzyko nieodwracalnego uszkodzenia obuwia. Dlatego warto zrobić wszystko, by buty damskie Nike miały jak najmniej styczności z wilgocią. Gdy jednak przemoczymy nasze obuwie, trzeba je jak najszybciej wysuszyć. Choć ustawienie ich blisko źródła ciepła będzie w tym przypadku najgorszym rozwiązaniem.

Jak usunąć wilgoć? Przede wszystkim zaraz po przyjściu do domu zdejmij obuwie, wyciąg sznurówki oraz wkładki i jak najbardziej odchyl języki cholewki, by odsłonić wnętrze. Możesz też zastosować stare papierowe gazety, które wystarczy zgnieść w kulki i włożyć do środka. Suszenie obuwia wspomaga również ryż, który dzięki właściwościom higroskopijnym szybko pochłania nadmiar wilgoci.

Czy buty do biegania Nike mogę prać w pralce?

Nie wszystkie produkty nadają się do tego sposobu czyszczenia. Najlepiej więc sprawdzić w opisie producenta, czy uwzględnia on taką możliwość. Jeśli tak, możemy spróbować wyprać buty Nike Air, choć trzeba to zrobić z głową.

Przede wszystkim przed włożeniem do pralki na buty warto założyć np. starą rajstopę po to, by w trakcie obracania nie uszkodziły one bębna. Pranie należy wykonać w niskiej temperaturze i przy możliwie najmniejszej prędkości obrotów w trakcie wirowania. Nie należy też dodawać agresywnych detergentów – najlepiej, gdy przeprowadzimy pranie z dodatkiem łagodnego środka czyszczącego.

Może spodobać Ci się również:

Zamykanie naczynek - jaka metoda jest najlepsza?

Zamykanie naczynek – jaka metoda jest najlepsza?

3 maja 2020

Zamykanie naczynek to zabieg medycyny estetycznej, który przynosi bardzo dobre rezultaty. Pozbycie się pajączków wpływa pozytywnie na komfort kobiety, jej pewność siebie oraz samopoczucie. Jaką metodę jednak wybrać, aby była…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady